Koupili jsme kuřici nebo kohouta?



Klapka - (35) - 245.130 (?)
22.8.2015 0:25

Veselko, mám podobný vztah ke všemu živému, ale strak je příliš mnoho a vraždí malé zpěvné ptactvo. Proto je myslivci střílí. U nás vyvraždily hnízdo kosáků v ořechu. A soused přes pár baráků přišel o kuřata, straky vyžraly hlavně vnitřnosti. Viděl je. (Nerada bych o mého jedináčka přišla.) Soused vedle říká, že udělal opatření, aby mu nelezly do kurníku, ale dnes jsem našla vajíčko bílé, vycucané do sucha na naší zahradě.. A moje nebylo, neb mám jen 3 slepice snášející bílé vejce a počet vajec souhlasí s počtem slepic. Takže asi neutěsnil kurník nejlíp.   Zítra jedu na výstavu slepic, potřeba lepší větší napáječky, a uvidím, co ještě. wink

Z Růženky mám radost. Já každou chvíli piplám nějakého tvora, tak vím, jak potěší, když se vše v dobré obrací. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Klapka - (35) - 245.130 (?), 19.8.2015 15:37

Omlouvám se za chyby, vynechává mi písmenko T. :-(Když ťuknu málo, nenapíše se ani ň. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.6 (?), 19.8.2015 21:57
Dobrý večer všem. Blanko, my máme taky straky. Kromě toho, ze se občas přiživi na slepičím krmení, nijak výrazně neškodí. Podařilo se mi je vystvat když jsem pravidelně schovávala krmení do kurniku. Slepice papali, straky ostrouhaly. Hlavně na noc musí být vše uklizene. Jedna straka se utopila v nádrži na vodu. Vyhodili jsme ji na hnůj pro výstrahu ostatním. Bylo mi ji líto, je to vzhlednej ptáček. Ale co s ní, když byla úplně kaput. Jestli by se pustili do vajec, to netuším. Ale drzý jsou. To jo. Nemáte psa? Zkusila bych ho na ne postvat. Ony si pak dají pozor. Díky psovi se nám odstěhovala i kuna. Jednu jsme zamordovali. Zakousla slipku a ani ji nesnesla. Prý učí lovit mladé. Tak to mela holka spočítane. Me tenkrát nakrkla, to vám řeknu. Přistoupila jsem tedy k nemilosrdne likvidaci. Od te doby klid. Prý jim pes vadí. Ale náš pes je domácí, rozumnejte, spí domů v posteli pod dekou... no coment. Veselko, jsem rada, ze se pejsek našel. Někdy je řešení tak jednoduché. Pěknou noc, slipkam zdar! Kisticka83
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Klapka - (35) - 245.130 (?), 19.8.2015 22:50

Tak milá Kostičko mi dnes hodila na hlavu straka vejce. Skoro se trefila angry. Jestli bylo naše či sousedů nevím, ale soused mi vyprávěl, že jim lezou malým okýnkem do kurníku. Já zítra před vstupní otvor do kurníku dám nastříhané barevné PVC. Slepicím tím kryju vstup do hnízd, aby měly klid u porodu krmení pro lidilaugh, takže to znají a nebude jim to vadit při vstupu a straky to snad zastaví. Psa nemáme, jen kočky. Ale pořádné, 9kg, jenže nechodí ven. Tak dobrou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kosticka83 - (12) - 236.243 (?), 21.8.2015 8:09

To mne moc mrzí,  Nidy by mě nenapadlo, že straka ukradne vejce. Budu se na to muset zaměřit.

Už nám zase dvě slepice kvokají, chjo chjo. Tak dnes bude odpolední koupání v bazénku. Si holky zaplavou, třeba jim to pomůže. Jinak budou muset pod bednu a já to tak nerada dělám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 21.8.2015 10:49

...straka zlodějka je pojemwink! Pan soused by měl ucpat dírku-jinak bude bez vajeccheeky. Jestli se Vašim holkám opravdu chce zasednout, tak bych je ze všech sil podpořil. V dobrých podmínkách se i podzimní odchov zdaří, budoucí nosnice se brzo zjara rozjedou a není nad vyprošťovací Novoroční polívku z mladého kohoutka. Ikdyž kvočnám zabráníte v sezení, s velkou pravděpodobností už letos neponesoucrying. Takže vsaďte-výhra jistá, o zábavu postaránolaugh! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kosticka83 - (12) - 236.243 (?), 21.8.2015 12:34

Holkám se možná chce zasednout, ale ten rádoby kohout je ještě opravdu moc mladý na to, aby splodil nějaké potomstvo. Ke starým slepicím se ani nepřibližuje. Tudíž, předpokládám, že sezení na neoplodněných vejcích nepřinese kýžený výsledek. Za rok, ať se holky klidně snaží.

Leda že by mi někdo zapůjčil oplodněné vejce. Ale to se musím poptat. Jak s jistotou poznám, že je vejce oplodněno? Díky. 

Taky se obávám, že by ona matka neměla na to sezení patřičný klid. Jelikož mlaďáci teď začínají zkoušet, co si mohou dovolit. Na další oddělování již není prostor, jelikož nově zbudovaný kurníček - přechodně letní, obývají ty čtyři nejmladší kusy.

Jinak dnes ráno se z kurníku ozývaly další pokusy o kykyky, které po nějaké době zase skončily jako kokodák. No, ještě to chdák nedoladil.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 55.46 (?), 21.8.2015 17:15

Tak to vezmu z gruntu opět všechny narázsmiley. Čili zdravím vespolek.

Pane jo, ach ty straky, o ně vedeme dlouhý "boj" s kamarádem myslivcem, pro kterého je to prostě škodná a jen slyší Straka, už je s ním "cloumá vztek". Asi má pravdu, protože z toho co mi vyprávěl, to vážně bude s nimi těžké.

Jenže, mě prostě straky nevadí, u nás stabilně poletuje-posedává jedna straka a já se na ní prostě ráda dívám, jak je krásná, protože fakt je, stejně jako hrdličky, které tu vysedávají. Někdy se tu mihne i další straka, ale to není tak časté. Je fakt, že kdybych s nimi měla problémy, tak bych se možná chovala jinak, ale já s nimi prostě problémy nemám. Jídla je tu všude dostatek pro všechny, k vejcím se mi nedostanou, protože by museli proletět přes výběh do předvýběhu a pak ještě do kurníku a to už je na ně jistě moc. Výjimečně se do výběhu zatoulá nějaký ten špaček nebo jiný menší pták.

Co se týká ptáků tak mě mnohem víc zlobí tchánův kocourek, kterému se občas povede nějakého ulovit. Jinak je to vážně zlatíčko, ale když ho vidím jak si nese vítězně ptáka, tak bych ho v tu chvíli nejradši přetrhla, což samozřejmě neudělám, protože na mě hodí ty svoje kukadla a odpustiila bych mu asi všechno na světě.

Slepice tedy v kvokání nijak nepodporuji, ale kdyby mi nějaká zasedla, nebránila bych jim, ale chápu, že pokud by šlo o neoplodněná vajíčka, tak by to bylo zbytečné, I když, co když všechna neoplodněná nejsou? Prý se to pozná podsvícením...

S prostorem bychom to teď také neměli jednoduché, ale když by to jinak nešlo, dala bych holku na verandu nebo do kotelny, teď když se netopí, tak je to tak dobré a čisté místo. Vím, že koupou a ev. dávají do bedýnky, ale já bych na to nemělo jim tohle udělat. Vím, že průběžně se násadová vejce prodávají, tak bych možná zkusila projít inzeráty.

Jinak musím napsat, že Růženka dělá ohromné pokroky, dnes už má pěkně velké volátko. Ještě trošičku a už bude narvané na maximumsmiley. Chodí si po verandě, jak se jí zlíbí a po malátnosti už není ani památka. Zrak je bohužel pořád stejný, ale rozhodně se lepší. Akorát naše čičina je z toho teď trochu nesvá, protože jí Růženka celkem pravidelně chodí vyžírat misku.

Chci rovněž poděkovat za přání ohledně Dory, ta je šťastně doma a všichni jsou nadšení, že se vrátilasmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Klapka - (35) - 245.130 (?), 22.8.2015 0:25

Veselko, mám podobný vztah ke všemu živému, ale strak je příliš mnoho a vraždí malé zpěvné ptactvo. Proto je myslivci střílí. U nás vyvraždily hnízdo kosáků v ořechu. A soused přes pár baráků přišel o kuřata, straky vyžraly hlavně vnitřnosti. Viděl je. (Nerada bych o mého jedináčka přišla.) Soused vedle říká, že udělal opatření, aby mu nelezly do kurníku, ale dnes jsem našla vajíčko bílé, vycucané do sucha na naší zahradě.. A moje nebylo, neb mám jen 3 slepice snášející bílé vejce a počet vajec souhlasí s počtem slepic. Takže asi neutěsnil kurník nejlíp.   Zítra jedu na výstavu slepic, potřeba lepší větší napáječky, a uvidím, co ještě. wink

Z Růženky mám radost. Já každou chvíli piplám nějakého tvora, tak vím, jak potěší, když se vše v dobré obrací. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 22.8.2015 7:43

Dobré víkendové ráno. Straka je krásná-ale jen do chvíle, než mě obere o vejce, kosánky o mladé. Kos je krásný, nádherně zpívá-to platí jen do chvíle, než mě obere o jahody, rybíz, borůvky. Kočenka je krásná-ale jen do chvíle, než uloví ptáčka-to je Život+Smrtcool...Je na nás lidech, na kterou stranu se přikloníme, jestli se zamyslíme, zda to nejde dělat tak, abysme netratili-materiálně i citově. Jsou jednoduchá technická opatření, jak drůbeži dopřát luxus čerstvého vzduchu, ozdravného slun.svitu a přitom ji nevystavovat nebezpečí, plynoucího z přímého kontaktu s divočinou. Už víckrát jsem naťukl výhody voliérového způsobu chovu. Je to sice klec, ale bez velikostního omezení-limitem je pouze rozměr Vašich pozemků. Ad násadová vejce-při prosvícením-klidně podsvícenímwink spatří cvičené oko tzv.zárodečný terčík-cca 1mm tečku-kroužek na žloutku. To je startovací stav. Kdo má v chovu funkčního, dospělého kohouta, najde toto i ve vejcích konzumních. Takže, jestli dáte šanci novému životu, sežeňte takovou násadu-nesmí projít lednicí a jinými nevhodnými procesyangry, to by byla marnost. Pozor dejte i na výběr místa k sezení-ne každé se bude kvočně líbit, hrozí, že ani neusedne, nebo že bude prchatenlightened! Spíš se snažte vytvořit oázu klidu tam, kde to vyhovuje jí, vždyť je to Královnalaugh. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.130 (?), 22.8.2015 9:47

Milý S.P.,Ch., jahody mě netrápí, a vše co nám vyroste už vůbec ne. Málokdy něco mám z úrody. To je poplatek tomu, že kolem nás je příroda. Krmím i divočinu ráda.  Manžel trochu nadává, že nemá nic z vinice, ale je hezký pozorovat stepici, jak balancuje na drátě a krmí se kuličkami vína. Na straky jsem vymyslela to, že koupím maketu lítacího dravce a umístím ji tak, aby ji neviděly slepice, jen straky. I když prý pomůže mrtvou straku položit viditelně pro ostatní a stěhují se. To mi dnes říkal hajný, který má na straky pifku. Sejně, bydlím tu už 15 let, a nikdy tu nebyl se strakami problém. devilZatím mám opatření do vchodu kurníku nainstalované třepotající se proužky barevného PVC. I když mi zatím vajíčka nemizí, souhlasí počet vajec. Předbíhám, aby se to straky nenaučily chodit na snídani nebo svačinu.  Já těžko zasíťuju jejich výběh, je obrovský. 600m2. Ale zase nabízí vodu v jezírku, keře, stromy a dobroty.  Proti lišce mám oploceno do výšky, kterou liška neskočí ani po vrcholovém tréninku. Dravci lítací tu nejsou už dva roky, a je to divný. Jen letos vyvedla mladé kalousice, a to bylo nádherné. Večerní letecké tréninky. Tiché akrobace mladých i staré laugh .  A víte že i vejce z lednice má 20% líhnivost? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika