Jak naučit slepice do kurníku



host - 14.9 (?)
6.4.2017 20:19

celkem je 10 slepiček koupené u jedné firmy, jak je rozváží po vesnicích.

dneska jsem je zkusila znova pustit a až na jednu šly hezky samy do kurníku. Takže to chtělo jen trochu času a možná i zabral "zarach" v kurníku. Kurník mají veliký, je to jedna místnost ve starý budově. MAjí tam krmení a vodu. Bidýlka na spaní. Jinak jsou to přímo naše první slepičky. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 14.9 (?), 3.4.2017 21:08, zobrazeno: 19721x

Dobrý večer,

v pátek jsme si dovezli slepičky. 16-20týdnů staré. 

zatím bojujeme s večerním odchodem do kurníku. Většina se jich schová za nádrž, tak je přenesu do kurníku, ale tři začaly večer před setměním zdrhat k sousedům. Přistřihli jsme jim křídlo, ale zdrhají dál. Já mám snad místo slepic spidermany :D, ony po pletivě normálně šplhají, až se dostanou k sousedovi. Dnes jsme je celý den nechali v kurníku. 

Už přesně poznám, že slepice zdrhne. začne se stmívat, má jít do kurníku a ona si stoupne k pletivu, začne kvokat jako blázen a pak vystartuje a zdrhá, usídlí se v keři u sousedů. 

Jak ty naše holky naučit, aby šly večer do kurníku? Nebo je trpělivě večer přenášet a čekat? A co s těmi co večer kvokají a zdrhají?

díky moc

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 4.4.2017 0:22

skúste ich naháňať do kurníka trochu skôr, ešte pred tým ako idú ku susedovi. ja to robím tak, že sliepky naženiem pred kurín, každú chytím, položím na rebrík do kurína a rukami ju pridržujem, resp. tlačím hore, aby išla sama. veľmi sa im nechce. do týždňa sa to zvyknú naučiť a chodia samé :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.193 (?), 29.1.2020 8:28
Moje kuřata mají 4 měsíce a furt do kurníku nechcou chodit. Když je chytám tak na mě vylétne kohout a klove mně. Jak je tedy mám naučit chodit do kurníku? Mám jim zaterasit vchod kam chodí večer místo do kurníku? Jak si mám u kohouta zařídit že mám vyšší postavení? Mám jim ten žebřík přestavět? Například přidat mezischodky? Nebo mám ten žebřík podložit aby nebyl moc strmí? PS: mám hedvábnicky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 29.1.2020 8:50

Ja je chytam az za tmy, vetsinou se nekam do vysky samy instinktivne nastavi a pak je nastrkam do kurniku rucne. Bez stresu pro ne i kohouta. Za par dni budou vedet kam patri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.2 (?), 29.1.2020 11:23

Mají 4 měsíce, ale jak dlouho jsou u Vás? Co jim může v kurníku vadit-jiné slepice je klovou? Je prostor malý, tmavý, vlhký, bidla nevhodných rozměrů, strmý hřad, vyskytují se v něm čmelíci...?cool Se zájmem SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 4.4.2017 16:23

Kolik je celkem těch slepiček? Jsou stejně staré-vyrůstaly společně? Dělí se o kurník s jinými zvířaty? Jak je kurník dostupný? Jaké má rozměry? Jak je technicky vybaven? Podestýlka je? Jaká-materiál, množství? Jaké jsou v ptačí ložnici světelné, tepelné, vlhkostní poměry? Jak probíhá výměna vzduchu? Kde jsou napaječky, krmítka... Je to Váš prvochov??? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.9 (?), 6.4.2017 20:19

celkem je 10 slepiček koupené u jedné firmy, jak je rozváží po vesnicích.

dneska jsem je zkusila znova pustit a až na jednu šly hezky samy do kurníku. Takže to chtělo jen trochu času a možná i zabral "zarach" v kurníku. Kurník mají veliký, je to jedna místnost ve starý budově. MAjí tam krmení a vodu. Bidýlka na spaní. Jinak jsou to přímo naše první slepičky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika