Co je špatně?



host - 212.109 (?)
14.6.2015 8:04

Tomu výstupu k platu -  na fotce,  chybí malá plošina, ale je to jen detail a osobní náhled.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 100.19 (?), 13.6.2015 22:40, zobrazeno: 59785x

Dobrý večer, ráda bych se zeptala, co je špatně, když mi nové kuřice nechtěji spát v hřadách a radši se v máčknou do rohu a tři do hnízda. Když je na hřad vysadím, tak seskočí. Děkuju ra radu. Edit

kurník
kurník
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.109 (?), 14.6.2015 4:11

Ty hřady mají nezaoblené hrany? A šířka je přiměřená?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 14.6.2015 4:43

Pokud to budu brát podle našich slepiček a připadá mi to i logické... hřady jsou příliš vysoko, resp. nejnižší hřad nad hnízdem nízko a ze stran už vysoko.Druhý a třetí jsou nejen vysoko, ale i daleko od sebe. Dle mého názoru se tam prostě kuřičky necítí bezpečně.

Dále, jak už je tu napsáno, mi podle fotky připadá, že latě mají špatnou tlouštku a i výšku a nemají zkosené hrany. Jak velikost tak i zhranění je důležité proto, aby je slepičky mohli svými pařátky dobře obejmout.

Nám se osvědčilo mít jeden hřad, (pokud je jich víc, stejně se slepice snaží nacpat na ten nejvyšší). Pod hřadem je v celé délce vždy plato, takže slepičky můžou skočit rovnou na hřad nebo na plato a z něj na hřad.

Neměřila jsem, dělali jsme od oka. Pro dospělé slepice máme hřad od plata vzdálený cca 30cm v šíři cca 5cm. Pro kuřičky je hřad nad platem cca 20cm, šířka cca 3,5cm a pro kuřata (od 20 dnů až po aktuální stáří necelé dva měsíce) je hřad ve výšce cca 6-9cm v šíři cca 1,5-2,5cm, upravováno podle jejich růstu.

Podstatné jaké kuřice to vlastně jsou... lehké, střední nebo těžké a podle jejich velikosti určit přiměřenou vzdálenost od plata a také šířku latě a k ní úměrnou výšku latě.

Přiznám se, že se mi celkově ten kurník nijak zvlášť nelíbí. Možná jen nevidím celek, ale podle toho co je na fotce, ani hnízda nejsou úplně ok, neměla by být na zemi... jednak kvůli případnému chladu a také kvůli hlodavcům, kteří mnohdy jdou za potravou.

edit: znovu jsem si prohlédla důkladněji fotku a vidím, že hnízda jsou kousek nad zemí. Nevím jestli to vidím dobře, ale ta mezera pod nimi se mi zdá poměrně nízká.....k čemu je a jak ji budete čistit?

No a ještě poslední věc, z dotazu není zřejmé jak jsou kuřičky staré ani jak dlouho je máte. U hodně mladých, které nebyly na hřadování zvyklé není neobvyklé, že na hřad ze začátku nejdou. Naše první kuřičky od překupníka, cca 16 týdenní, spaly zhruba týden na platu než začaly hřadovat. Nicméně to nemění nic na tom co jsem psala výše, min. pro lepší pohodlí slepic.

Závěrem přidávám fotku našeho kurníku a i když to není dokonalé, tak se mi to jeví jako účelné a funkční.

Kurník
Kurník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.109 (?), 14.6.2015 8:04

Tomu výstupu k platu -  na fotce,  chybí malá plošina, ale je to jen detail a osobní náhled.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 14.6.2015 15:27

Děkuji za připomínkusmiley. Původně to tak mělo být, ale nakonec jsme to kvůli dispozicím a celkovému řešení kurníku udělali jinak.

Z vložené fotky to není dobře vidět, ale naproti hřadu z druhé strany žebříku, v jeho úrovni,  je rohové plato ze kterého rovnou skočí na výše položené plato pod hřadem.

Původně bylo určené jen na přeskok k hřadům, ale později jsme tam přemístili vodu i jídlo, které mají v kurníku, protože je tak praktičtější, slípky si před spaním dají baštu a pak šup chrnět.

Přidávám fotku pohledu i s protějším platem, je mizerná, tak jsem ji nechtěla vkládat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.19 (?), 14.6.2015 8:05

Když jsme měli před rokem slepice, tak měli víc hnízd i výš, ale snášeli jenom do jednoho dole v rohu a na těch vyšších krajích hnízd hřadovaly, ale nesnášeli, proto jsem to vymyslela takhle, abych to vyzkoušela trochu jinak.

Hrany jsou trošičku za oblené a šířku jsem dala jak jsem se dočetla na internetu.

Zkusím to trošíčku přeorganizovat podle Vašich rad, děkuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 14.6.2015 15:17

Tak pokud máte vyzkoušeno, že hnízda vám a i slepičkám takhle vyhovují a k původně vyšším hnízdům měli slípky dobrý přístup, ale záměrně si vybírali hnízda nižší, tak bych hnízda nechala jak jsousmiley.

Akorát bych trochu poupravila ty hřady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 100.19 (?), 14.6.2015 17:04

Už jsme to u těch hřadů dneska upravili, snad jim to bude vyhovovat. Vymýšlíme podle materíálu a toho už zrovna moc není. Takhle to vypadá po úpravě, přikládám fotku.  CHtěli jsme původně předělat hřady, ale špatně se do té zdi vrtá.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 15.6.2015 2:40

Líbí se mi, že se snažíte zlepšovatyes a zakryté popeliště je taky výbornésmiley.

Jen... vážně nechci být za rýpala, upřímně Vám fandím... mě se ta úprava líbí, akorát nevím jestli dobře vidím... z čeho je ta deska? Ptám se čistě pro to, jestli je dost pevná a zároveň zajištěná, aby se pod slepičkou či více neprolomila atd.

Ty latě jste asi porovnávali a jestli bude dostatečně chráněno to popeliště proti dešti je to fajnsmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 100.19 (?), 15.6.2015 21:52

Děkuju. :-)  Deska pod hřadama je slabá, ale leží na tvrdé polici a je přidělaná hřebíky, to jen, aby měli větší plac pod hřady a tvrdou velkou desku jsme neměli, tak jsme improvizovali.

Manžel udělal takový bitelnější stoleček a na něj položil větší desku. :-)

1 slepička už chodí na hřad, ale ostatní pořád nic, cpou se v rohu a některé v hnízdech, tak zítra všechny otvory zaděláme, jak jste radil, aby byli nuceny si hledat spaní na ghřadech, tak snad to pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika