Vaše nejoblíbenější top odrůda angreštu



Mirec7 - (11) - 100.93 (?)
25.10.2016 21:26

Nemate niekto skusenost s odrodou Salut?

Momentalne mam Niesluchovsky a chcel by som este nejaky druh dokupit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 168.81 (?), 29.7.2016 0:28

Nebo se pletu a padlí to není? Happy

Vypadá to, že se nepletete pane Šťastný. Bude to padlí. Ale není to tak zvláštní. Na fotce jsou mladé, měkké, rašící výhony angreštu a máme přelom července a srpna. Touto dobou jsou obyčejně angreštové výhony už dřevnaté.
Chemie je mocná kouzelnice a silné přehnojení dusíkem umí vyčarovat padlí i na červeném rybízu o němž se uvádí, že padlím netrpí vůbec. winkJG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.10 (?), 29.7.2016 6:20

V době největšího tlaku padlí jsem mívala napadené i rybízy. V té době nebyly nijak hnojeny. napdení bylo malé a po likvidaci angreštů zmizelo.
EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 29.7.2016 7:33

Nejsem si jistý, ale rezistentní (ve smyslu rez. imunní) odrůdy angreštů nejsou, i když to někteří prodejci občas uvádějí. Jsou odrůdy s vyšší odolností, tolerancí nebo částečnou rezistencí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.2 (?), 29.7.2016 9:37

Já jsem takhle dopadl s Nieslu. taky koupen v Uh.Ostrohu. Vykopal jsem ho. Na jaře koupím stejnou odrůdu znovu a raději preventivně stříknu proti padlí.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.195 (?), 29.7.2016 10:42

Ja som kupoval stromcekovy Niesluchovsky v Straznici pred 3 rokmi. Zatial ziadny problem. Ani raz som nestriekal. Na jar som si vrubloval z neho na meruzalku a kedze mi dost vrublov este zostalo, tak som ich nastrkal do zeme, ci sa ujmu, bez stimulatorov. cca 3/4 sa ujali, polieval som len cez vikend, doteraz ziadna mucnatka ani na nich. Ponechal som 1 vyhon, s tym ze z neho urobim 1m kmienik a na nom zalozim korunku. Som zvedavy, ako to dopadne v porovnani s klasickym meruzalkovym stromcekom, lebo uz ma nebavi neustale meruzalkove vymlady odstranovat. Zahrada pri Trnave - tepla sucha oblast.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?), 29.7.2016 21:19

Niesluchowskeho jsem nehnojil, jen byl zasazen do zahradnického substratu smichaného se zeminou. Kupoval jsem ho v Opavě. Happy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 29.7.2016 23:25

Mám vypozorováno, že u angreštu růst výhonů obyčejně končí před sklizní. Nadbytek dusíku prodlužuje vegetaci a zvyšuje choulostivost k houbovým chorobám. Také vlhkost náchylnost zvyšuje. Vlhká poloha, zastínění po ránu, dlouho trvající rosa, neproudění vzduchu, nízký a hustý keř, hodně a velký plevel, udržování hostitelů padlí poblíž.
Mám více roků společně Niesluchowski, Invictu, Pax, Martlet, Primu, Karát, Hinonmaki a padlí nemají. Dříve na tom místě několik odrůd černého rybízu a angreštu mívalo padlí hodně. Padlí se nechá „rozsvinit“ několika hrstmi ledku. Obráceně to jde také, ale ne už tak snadno. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 29.7.2016 22:31

Ty pravokořenné stromky se dělají nižší, ani nevím proč, ale zkuste to, uvidíte. Funguje to, za mého mládí jsem se o tom kdesi dočet a udělal pokus. Nízký stromek byl na zahradě dlouho a dobře prosperoval. A opravdu skoro nepotřebuje oporu, kmínek je velmi houževnatý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.19 (?), 5.9.2016 7:17

Nemáte někdo zkušenost s odrůdou Lady Sun? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mirec7 - (11) - 100.93 (?), 25.10.2016 21:26

Nemate niekto skusenost s odrodou Salut?

Momentalne mam Niesluchovsky a chcel by som este nejaky druh dokupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika