Vaše nejoblíbenější top odrůda angreštu



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?)
29.7.2016 7:33

Nejsem si jistý, ale rezistentní (ve smyslu rez. imunní) odrůdy angreštů nejsou, i když to někteří prodejci občas uvádějí. Jsou odrůdy s vyšší odolností, tolerancí nebo částečnou rezistencí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 168.81 (?), 29.7.2016 0:28

Nebo se pletu a padlí to není? Happy

Vypadá to, že se nepletete pane Šťastný. Bude to padlí. Ale není to tak zvláštní. Na fotce jsou mladé, měkké, rašící výhony angreštu a máme přelom července a srpna. Touto dobou jsou obyčejně angreštové výhony už dřevnaté.
Chemie je mocná kouzelnice a silné přehnojení dusíkem umí vyčarovat padlí i na červeném rybízu o němž se uvádí, že padlím netrpí vůbec. winkJG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.10 (?), 29.7.2016 6:20

V době největšího tlaku padlí jsem mívala napadené i rybízy. V té době nebyly nijak hnojeny. napdení bylo malé a po likvidaci angreštů zmizelo.
EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 29.7.2016 7:33

Nejsem si jistý, ale rezistentní (ve smyslu rez. imunní) odrůdy angreštů nejsou, i když to někteří prodejci občas uvádějí. Jsou odrůdy s vyšší odolností, tolerancí nebo částečnou rezistencí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.2 (?), 29.7.2016 9:37

Já jsem takhle dopadl s Nieslu. taky koupen v Uh.Ostrohu. Vykopal jsem ho. Na jaře koupím stejnou odrůdu znovu a raději preventivně stříknu proti padlí.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.195 (?), 29.7.2016 10:42

Ja som kupoval stromcekovy Niesluchovsky v Straznici pred 3 rokmi. Zatial ziadny problem. Ani raz som nestriekal. Na jar som si vrubloval z neho na meruzalku a kedze mi dost vrublov este zostalo, tak som ich nastrkal do zeme, ci sa ujmu, bez stimulatorov. cca 3/4 sa ujali, polieval som len cez vikend, doteraz ziadna mucnatka ani na nich. Ponechal som 1 vyhon, s tym ze z neho urobim 1m kmienik a na nom zalozim korunku. Som zvedavy, ako to dopadne v porovnani s klasickym meruzalkovym stromcekom, lebo uz ma nebavi neustale meruzalkove vymlady odstranovat. Zahrada pri Trnave - tepla sucha oblast.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?), 29.7.2016 21:19

Niesluchowskeho jsem nehnojil, jen byl zasazen do zahradnického substratu smichaného se zeminou. Kupoval jsem ho v Opavě. Happy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 29.7.2016 23:25

Mám vypozorováno, že u angreštu růst výhonů obyčejně končí před sklizní. Nadbytek dusíku prodlužuje vegetaci a zvyšuje choulostivost k houbovým chorobám. Také vlhkost náchylnost zvyšuje. Vlhká poloha, zastínění po ránu, dlouho trvající rosa, neproudění vzduchu, nízký a hustý keř, hodně a velký plevel, udržování hostitelů padlí poblíž.
Mám více roků společně Niesluchowski, Invictu, Pax, Martlet, Primu, Karát, Hinonmaki a padlí nemají. Dříve na tom místě několik odrůd černého rybízu a angreštu mívalo padlí hodně. Padlí se nechá „rozsvinit“ několika hrstmi ledku. Obráceně to jde také, ale ne už tak snadno. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 29.7.2016 22:31

Ty pravokořenné stromky se dělají nižší, ani nevím proč, ale zkuste to, uvidíte. Funguje to, za mého mládí jsem se o tom kdesi dočet a udělal pokus. Nízký stromek byl na zahradě dlouho a dobře prosperoval. A opravdu skoro nepotřebuje oporu, kmínek je velmi houževnatý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.19 (?), 5.9.2016 7:17

Nemáte někdo zkušenost s odrůdou Lady Sun? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mirec7 - (11) - 100.93 (?), 25.10.2016 21:26

Nemate niekto skusenost s odrodou Salut?

Momentalne mam Niesluchovsky a chcel by som este nejaky druh dokupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika