Stáleplodící jahody a ostatní jahody blízko sebe?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 39.14 (?) 
26.3.2014 10:56

Jsem ráda za jakoukoliv informaci a navíc mám štěstí, že místa mám tolik, že mohu teď na bramborové záhony zasadit různou zeleninu a jahody dám na záhony, kde jsem loni měla okurky.

Jen mi, prosím, někdo potvrďte informaci, že tento rok nesmím zarýt kompost do záhonů, kde budu sázet jahody?

Jeden místní zahradkář mi tvrdí pravý opak, prý musím před sadbou zarýt hnůj a týden poté sadit jahody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 65.144 (?), 26.3.2014 11:06

Kompost muzete urcite pred vysadbou zaryt (naopak se to doporucuje), spis cca 2 tydny pred vysadbou, aby se to trochu slehlo (jinak se mohou po vysadbe trhat korinky, kdyz si to seda). Hnuj se dava 1/2 - 1 rok predem. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.14 (?), 26.3.2014 11:59

Já mám ale kompost v komposterech a jeho konzistence je taková mazlavá, no jako hnůj. I takový kompost mohu zarýt 14 dní před výsadbou? Omlouvám se, ale co se jahod týče, jsem naprostý neználek, proto tolik dotazů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.6 (?), 26.3.2014 12:05

Kompost by měla být kyprá tmavá zemina, zřejmě u vás v kompostéru nedocházelo k tlení, ale k hnití  :-((

Jestli zarýt i tohle, nevím  :-((           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.14 (?), 26.3.2014 12:21

Do všech komposterů dávám jen posečenou trávu a tuhle mazlavou hmotu jsem vždy zarývala jen do bramborových záhonů a pod rajčata. Na ostatní záhony nikdy nevyjde, tak pravidelně nakupuji granulovaný kravský hnůj.

Takže raději teď na jaře nedávat nic a až v průběhu přihnojit hnojivem na jahody a po sklizni cereritem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.6 (?), 26.3.2014 10:59

Možná záleží na tom, které patogeny se na pozemku vyskytují. Brambory po jahodách nedávám, ale jahody po bramborách dávám každý rok cca 40 let a žádný problém.             Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 26.3.2014 11:13

Otec daval jahody po bramborach taky desitky let, pestoval Senga Senganu a take nemel zadne problemy. Ale obecne se to uz radu let nedoporucuje, kdo se chce vyhnout problemum a pestuje nove odrudy, tak to nedela. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 26.3.2014 12:13

Konzistence kompostu je mazlava - zalezi, zda je to dobre resp. dostatecne zkompostovano, tezko posoudit na dalku, kompost mazlavy nemivam, hnoji se nepodoba. Tak ho tam radsi nedavejte a zaryjte ho pod neco jineho. Hnuj pred vysadbou se muze dat taky jen poradne zkompostovany, tj. je to kompost z byvaleho hnoje, nikoliv hnuj, byt ulezely. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.188 (?), 26.3.2014 14:04
Myslim.ze ani nic jineho nemuze vzniknout.kdy hlavni a vlastne jedinnou slozkou kompostu je posecena trava. Breta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.195 (?), 7.6.2014 21:52

Jak daleko nebo spíš jak blízko od sebe se mohou dát jahody pěstované na netkané textilii??

Děkuji. Kateřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika