Plodnost kamčatské borůvky



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 39.128 (?)
15.5.2010 13:39

Ano, to jsem nezmínila. Sama mám Altaj, Amur-plodí-a Modrý triumf. M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 39.128 (?), 15.5.2010 13:25

Zimolez kamčatský -4 kusy vysazené venku-mi dokvetly asi před měsícem. Kvítky jsou zcela nenápadné, dají se úplně klidně přehlédnout, pokud jich tam není mnoho a nevíte, jak mají vypadat. Navíc mívají barvu světlonce zelenkavou, trošku do žluta, pokud jsou rostliny trochu olistěny, klidně s barvou lístků květy splynou. Plůdky už mám nasazeny, ale lze je rovněž přehlédnout, bývají stejně zelené jako listy a než se trochu víc nalijí, tvoří jen takové jakoby ztuštělé zelené čárky. Hnojivo ani být nemusí, zimolez je docela nenáročný. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 15.5.2010 13:33

tak to si počkáte až do příštího roku. Já mám také Modrý Triumf a musí mít u sebe(v zahradě) jinou odrůdu kvuli opylení, tedy pokud bude kvést. Ve sbírce již doma mám několik odrůd: Kromě výše jmenovaného také Altaj a Amur ( ty ještě neplodí), potom mám Duet, Atut, Czelabinka, Sinoglaska, Woloczebnica, Dlinnoploda a Remont. Remont má nyní největší plody(zelené). Ostatní jsou tak na stejné úrovni vyjma Duet, ten se liší šířkou listů a dobou rašení i kvetení (pozdní). Zato jeho plody jsou potom tedy klasa!

Květy se objevují časně a opylují je především čmeláci, kteří jsou odolnější chladu než včely. Takže chraňme čmeláky.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 39.128 (?), 15.5.2010 13:39

Ano, to jsem nezmínila. Sama mám Altaj, Amur-plodí-a Modrý triumf. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.18 (?), 15.5.2010 13:46
Dekujeme za informaci. Po zbezne prohlidce jsme nasli asi 5 zelenych boruvek:-) Může vykvést i podruhé za jeden rok? Nebo to jen kanadská? Pokud ji máme na balkoně, co pak přes zimu? Máme ji ve velikým květináči s velikou nádobou na vodu. (systém Lebiš). Děkujeme
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 39.128 (?), 15.5.2010 13:55

Kamčatský zimolez kvete nejdříve tam v únoru, plodí zrají v květnu. Pak si zase počkáte do dalšího roku. Ten Altaj a Amur jsem měla na dvoře pouze tak, jak se v květináčích-obyčejných-zakoupil celou zimu, protože jsme ho tehdy nestačili zasadit do půdy. Přežil úplně v pohodě i velké mrazy. Na balkonu asi bude třeba jen dát pozor, aby úplně nevyschl. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 25.5.2010 22:47

Tak jsme letos předběhli kosáky a ochutnali první plody, E

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 27.5.2010 17:47

neplodící starší keř je třeba hluboko zmladit, vyrostou mladé silné výhony, na kterých je příští rok velká úroda.Odrůda Kola44 se nemusí řezat vůbec, plodí bez řezu každý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.243 (?), 21.3.2012 15:27

Od jedné zimy, kdy mi zajíci ohryzali zimolez cca 10 co od země, tak mám výnosy velmi dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.158 (?), 14.4.2012 21:31

Dobry vecer, koupili jsme si s pritelem kamcatskou boruvku ve straklu, dali jsme ji na chodbu v panelaku (venku byly jeste prizemni mraziky). prvni tyden se zdalo, ze s eji tam libi, zacala mit zlute kvitky a presadili jsme ji do vetsiho kvetinace. potom ale zacala vadnout, listky usychaly a celkove vypada dost chatrne. poradite, co udelat pro jeji vzkriseni? mela by byt pouze venku nebo je potreba ji prihnojit? vody ma zda se dost, puda v kvetinaci je stale vlhka..diky za rady, Kristina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 15.4.2012 7:31

Vždycky, když čtu příspěvek kde je psáno vody má dostatek, tak si pomyslím, další pokus předělat normální rostlinu na rostlinu bahenní.Jinak samozřejmě zimolez je rostlina, která patří ven a ne do bytu.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika