Květy jahod - černé středy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 32.208 (?) 
30.5.2014 16:28
Je pravda, ze ten kvet nalevo jsem prehlidl. V tom pripade bezte za sousedkou/sousedem a zeptejte se jich, jak chrani svoje jahody proti mrazikum;) Ja jestli letos videl takove kvety3, tak mozna skoro i prehanim... a to mame na zahrade jahodniku stovky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 248.131 (?), 30.5.2014 22:36

Je mi divné, že ani nejsou vidět nikde aspoň kousky okvětních lístků. Nemohla by to být zelenokvětost jahodníku?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.144 (?), 30.5.2014 23:05

Mozna, to by to pani tazatelka musela lepe vyfotit (poradne kvety + celou rostlinu s listy) a sdelit jakou ma odrudu popr. dalsi podrobnosti, jak casto obmenuje rostliny, jak jsou stare, zda kupuje aspon obcas sazenice. Ale spis ne, zelenokvete nejsou cerne. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 30.5.2014 23:40

Tazatelka píše, že se jí to stává již "několik let", tak to vypadá, že asi nové nesází.                Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.144 (?), 30.5.2014 23:50

To je divne. Bud ji to nekolik let mrzne nebo nove jahody nesazi a uroda ze starych je minimalni. Obvykle se pri spatne urode stare zlikviduji a vysazi nove. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.131 (?), 31.5.2014 10:35

Znám lidi, kteří si myslí, že deset let stará výsadba jahodníku jim bude hodně plodit. Další nechávají nové odnože pořád na původním záhoně a likvidují jen staré rostliny a diví se, že neseberou košík jahod. Ale netvrdím to o tazatelce, nevím, jak postupuje ona.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.235 (?), 31.5.2014 21:26

U nas se take najdou obdobni experti. Jeden se za mnou prisel poradit ohledne pestovani jahod,  protoze "letos měl jen listí". J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.203 (?), 3.6.2014 21:43

O zelenokvětosti jahodníku jsem se dočetla dnes, mohlo by to být ono, p. Lídě děkuji, ale podle fota se při zelenokvětosti vytvoří přece jen nějaké plody, i kdy deformované a nepoživatelné.

Ještě jsem našla, že je možné přehnojení dusíkem. Sazenice jsou krásně zelené, bujné, zato plody nikde. Začala jsem používat na podzim nebo brzy zjara dus.vápno, myslíte, že by to mohlo být ono? 

Květopas to není určitě, je to ošetřené a ty květopasem nakousnuté stvoly poznám.

Sazenice dávám nové každé 3 roky, pokaždé jinam. Ovšem jsou to vlastní odnože a záhony nemám tak velké, takže místo se po pár letech asi opakuje. Pěstuji jahody léta stějně, nikdy dřív se mi to nestalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.95 (?), 3.6.2014 23:43

Kdyby to bylo dusíkem, tak by asi nenasadily ani květní stvoly. Zkuste v létě koupit novou sadbu v nějaké jahodárně. Také to tak jednou za čas dělám.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 30.5.2014 23:57

Mráz chodí pásy, je to vidět v některých letech na alejích ořechů. Ale zase každým rokem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika