Květy jahod - černé středy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
28.4.2014 11:38

Díky J.R. za tip na Calypso. Doufám že mi to ještě v tomto týdnu vyjde, abych to stříknul. Myslím, že zároveň stříknu i švestky proti pilatce.

Jen s těmi černými středy u nás nevím, protože nejnižší teplota od nástupu kvetení u nás byla +3°C a nejvíc hluchých květů je na nejteplejším záhonku (cca 1/3 z rozkvetlých).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 65.144 (?), 28.4.2014 11:46

Taky jsem nasel nekolik kvetu s cernymi stredy na ranych odrudach Alba a Daroyal. Kolem 17.dubna, kdy byly mrazy, jahody jeste nekvetly, takze podle mne promrzla poupata.

Mimochodem ve stredu 16. dubna jsem byl kupovat frigo sadbu jahod ve Vrananech (odrudy Rumba, Sonata, Salsa a Jive (novinka)). Pri prijezdu do Vranan jsem z auta videl rozsahle lany jahod, cele kompletne zakryte textilii proti mrazu, asi vedeli, proc to delaji. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 28.4.2014 12:11

ono je to zakrývání u velkopěstitelů i z důvodu přirychlení. Jahoda vytváří plody i bez opylení, tak tam možná mají textilii ještě nyní. Pro tržní hodnotu jahody je dobré, když uzrají dříve než polské (jejichž prodej dramaticky srazí cenu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.144 (?), 28.4.2014 12:15

V tomto pripade to nebylo z duvodu prirychleni, ale kvuli mrazu. Loni tam zadnou textilii nemeli. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 28.4.2014 16:40

No jo, jsem na tom stejně, kvetou krásně, ale středy jsou černé :-(to jsem se těšila na velikou úrodu...

Takže ty s černým středem otrhat? To mi jich tam moc nezbyde a opravdu musela namrznout poupata, protože se květy otevřely až teď :-(to jsem netušila, myslela jsem, že vadí až rozkvetlé květy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.167 (?), 28.4.2014 17:20

Kvety s cernym stredem otrhat, nic z nich nebude. Rostlina do urcite miry ztratu kvetu kompenzuje zvetsenim ostatnich plodu. Taky jsem si myslel, ze dokud nekvetou, nic se jim nemuze stat. Neco podobneho nepamatuji, ale letos je velmi atypicke pocasi. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 28.4.2014 18:07

ano. souhlas.

Otrhání dává šanci, že narostou ještě kvítka v další vlně, než začne období odnožování, zatímco ponechání okvětí s černým středem ponechává rostlinu v mylné "představě", že dochází k vývoji plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.88 (?), 29.4.2014 5:23

Otrhání dává šanci, že narostou ještě kvítka v další vlně, než začne období odnožování, zatímco ponechání okvětí s černým středem ponechává rostlinu v mylné "představě", že dochází k vývoji plodů.

Tak to je opravdu naprosty nesmysl. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 205.62 (?), 15.5.2014 19:17

Já mám stejný problém i teď, černé středy na nových poupatech i květopase a to už mám narostlé plody jahod, ten květopas mi nakousal hodně květů, náhodou jsem se k večeru podívala pod přeloženou mulč.folii pod jahodami a bylo jich tam docela dost, jak se jich zbavit a přitom si neotrávit jahody.Neznáte nějaké rostlinné přípravky nebo výluhy třeba z bylin?Všechny ty chem.přípravky se aplikují před květem.Kde se ten květopas bere, zřejmě nevymrzl přes zimu.Nikdy jsem ho na jahodách neměla.Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.176 (?), 6.8.2016 16:32

Tak jsem objednala novou sadbu a u dodavatele se ptala, kde dělám chybu, že mi jahody neplodí. Odpověděli mi obratem, že se zřejmě jedná o sazenice zdegenerované - obměňovala jsem každé tři roky, ale pouze ze starých sazenic, a špatná výživa - moc dusíku. Nová sadba Karmen plodila dobře už letos, první rok, tak uvidíme. Rostliny jsou bujné až moc, zelené, je hodně odnoží. Odebrala jsem si pár odnoží a zbytek ostříhala. Ale pak jsem se dočetla, že nemá smysl odnože odstraňovat, protože rostlina nasadí nové a vyčerpává ji to. Tak nevím... máte zkušenost?  Ostříhat na 5 cm a nebo ne??? Zdravím a děkuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika