Květní pupeny borůvek



Kety - (13) - 107.6 (?)
2.5.2015 23:05

Dobrý den, může jít o nějaké housenky.Část květních pupenů mi loni spásli a na révě rašící pupeny také. K.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 89.138 (?), 1.5.2015 22:45, zobrazeno: 4164x

Dobrý den, mám takový dotaz. Ještě vloni jsem měla vcelku dobrou úrodu kanadských borůvek, ale letos jsem se úplně zděsila, že květní pupeny zmizely a zbyly po nich jen zřejmně vykousané kalíšky. Pod námi je velmi zanedbaná zahrada a všude okolo plno vzrostlých stromů kde hnízdí ptáci. Je jich všude plno. Je možné, že květní puoeny vyklovali právě oni, nebo se o to přičinil nějaký jiný škůdce? Poraďte prosím!!! Dík M.Dušková

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 2.5.2015 9:57

Může jít i o reakci na vysoké pH. Původní kyselý substrát se částečně zneutralizoval a není nyní (ale hlavně od srpna do zimy nebyl) dost kyselý. Mě takto neplodí jedna z řady borůvek, kde sousedovic pes noroval nějakýho hlodavce. Tchýně souseda pustila na zahradu "ať napraví škody", tak jámy od psa zaházel čím se dalo a tím mi přidělal starosti. Tato borůvka dostala místo rašeliny směs krtinců a omítky a tak v kritickou dobu nenasadila na květní pupeny. Pozdější odstranění nevhodného substrátu a jeho nahrazení vhodným sice borůvce umožnolo přežít, ale s letošní úrodou už jsem se rozloučil. Podobně ale můžete uškodit nevhodným hnojením (Cererit, LV15, NPK s vysokým obsahem Ca,...). Nyní přihnojte síranem amonným a doplňte rašelinu ať máte alespoň naději na následnou úrodu napřesrok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kety - (13) - 107.6 (?), 2.5.2015 23:05

Dobrý den, může jít o nějaké housenky.Část květních pupenů mi loni spásli a na révě rašící pupeny také. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.35 (?), 3.5.2015 8:30

Mě šestiletý každoročně květy obalený Herbert na rozdíl od ostatních nenasadil letos ani kvítek. Všechny mají stejné podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika