Jaké výhody poskytuje použití fólie při pěstování



eD - (22)
13.5.2003 16:26
Dobře třetím rokem pěstuji jahody na fólii. Ovšem ne igelitové, ale propustné, černé. Jsem spokojená. Nemusím okolo jahod téměř plet plevel (vysazují se do malých "křížových" otvorů, které si je možno ve fólii nastřihnout nůžkami, snad se i s "předstříhanými" otvory prodávají); šlahouny se dobře odstraňují, protože pomaleji (řekla bych) zakořeňují, takže nemám záhon "zapleskaný"; úspora vody i hnojiva (zalévám pouze k jahodám); mám jahody na chalupě, takže od neděle do pátku je za normálního počasí nemusím zalévat, takže snad lze i říci, že se voda od jahod neodpařuje tak rychle; jahody mají kořeny v teple; o něco dříve dozrávají. Spíš v tom vidím výhodu...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host, 12.5.2003 7:56, zobrazeno: 7901x
Mohl by mi někdo poradit, jaké výhody mi při pěstování jahod přinese použití černé fólie? Díky, Jarka.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 13.5.2003 7:08
Při pěstování jahod na záhonech pokrytých zahradnickou fólií (nemusí být pouze černá) jsou jednak plody lépe chráněny před nepříjemným znečištěním a jednak odpadá starost s plením a kypřením záhonů. V chladných měsících chrání fólie rostliny před promrznutím. Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
eD - (22), 13.5.2003 16:26
Dobře třetím rokem pěstuji jahody na fólii. Ovšem ne igelitové, ale propustné, černé. Jsem spokojená. Nemusím okolo jahod téměř plet plevel (vysazují se do malých "křížových" otvorů, které si je možno ve fólii nastřihnout nůžkami, snad se i s "předstříhanými" otvory prodávají); šlahouny se dobře odstraňují, protože pomaleji (řekla bych) zakořeňují, takže nemám záhon "zapleskaný"; úspora vody i hnojiva (zalévám pouze k jahodám); mám jahody na chalupě, takže od neděle do pátku je za normálního počasí nemusím zalévat, takže snad lze i říci, že se voda od jahod neodpařuje tak rychle; jahody mají kořeny v teple; o něco dříve dozrávají. Spíš v tom vidím výhodu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika