Jak pěstovat Kumoi?



host - 161.178 (?)
13.10.2010 21:55
Dnes jsem ochutnala Kumoi z naší zahrádky. Ze záplavy květů uzrál 1 plod. Občas si koupím v obchodě nashi, ale s chutí ze zahrádky se to nedá srovnat. Báječná rumová příchuť. Byl to obřad S manželem jsme si každý vzal polovinu a pak jsme oba chválili a litovali, že toho není víc. Hned přikupujeme další stromky. Helena
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 59.191 (?), 2.9.2010 20:40
Kumoi mám několik let.Ovšem 95 % plodů mi shnilé spadne na zem.Zřejmě nějaká červivost.Plody výborné, strom obsypaný ale už jsem se rozhodl ho pokácet.Nevím jestli by pomohl nějaký postřik, ale já vlastně chemii ani nechci. Kdyby mi shnila třřeba polovina plodů ještě bych to oželel, ovšem jak jsem psal prakticky mě zůstane vždy tak ze tři kila s obsypaného 5 metrového stromu.Už jen to uklízet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.178 (?), 13.10.2010 21:55
Dnes jsem ochutnala Kumoi z naší zahrádky. Ze záplavy květů uzrál 1 plod. Občas si koupím v obchodě nashi, ale s chutí ze zahrádky se to nedá srovnat. Báječná rumová příchuť. Byl to obřad S manželem jsme si každý vzal polovinu a pak jsme oba chválili a litovali, že toho není víc. Hned přikupujeme další stromky. Helena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 13.10.2010 22:26

a kde je pestujete venku nebo v nadobe? a jeste se chci zeptat jake odrudy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.183 (?), 30.11.2010 20:46

Taky se připojím - mám už třetí rok nashi z Juralu (odrůda Nijisseiky), byla jsem překvapená, že hned další rok po nasázení měla několik plodů a jsou zralé už koncem srpna, letos začátkem září. Také se mi přírůstky zdály malé, teprve tento deštivý rok konečně narostly do běžných, jako např. u hrušní, takže usuzuji, že zalévání by asi prospělo. Plody jsou světle žluté a velké jako střední jablko, ale vždy je musím probírat, nasadí jich velké množství. Jsou sladké, velice šťavnaté, pouze střed těsně u jaderníku je kyselý. To by asi byla jediná vada, jinak jsem jiné škůdce nezaznamenala.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.61 (?), 15.12.2010 23:57

Zabudnite na Kumoi, nemá dobrú chuť. Pestoval som ho 5 rokov a potom som ho zlikvidoval. Hrušky sú lepšie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 16.12.2010 10:35

Udělal jsem podobnou zkušenost. Nejsou úplně špatné, ale brzy se přejí. Nicméně jedna větvička pro zpestření chuti přiroubovaná na hrušni se hodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.169 (?), 9.3.2011 19:38

Také už pěstuji asijské hrušně 5 let a neznam lepsi a bezproblémovější ovoce. Nejsou náročné na půdu, rostou mi v těžké jílovité půdě, zálivku nemají žádnou. přírustky velké. Po vysazení špičáků, hned druhý rok plodily. Je více druhů a mají svá specifika, některé se dají jíst přímo ze stromu v období října(jsou to nestrupovité, žluté odrůdy) - jsou extrémně šťavnaté a sladké. Tmavší odrůdy je potřeba koncem října otrhat a nechat dozrát v pokojové teplotě, vydrží hodně dlouho. proro někomu nejspíš tyto asijské hrušně nechutnají, protože je jí rovnou ze stromu a jsou ještě trpké, tvdé a bez š´távy - to samé bývá i v marketech, ale tam je to i samozřejmě z jiných důvodů. Všem asijské hrušně doporučuji a nenechtě se odradit!!! Kdo je u mě ochutnal, hned je chtěl mít také, že nic tak dobrého a štavnatého ještě nikdy nejedl: o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.32 (?), 10.3.2011 12:32

mohli by ste napísať, aké odrody Nashi hrušky pestujete? keď ste ich tak vychválili, odrôd je veľa a praktické skúsenosti s nimi môžu pomôcť pri výbere tej najchutnejšej :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.254 (?), 30.9.2011 10:37
Vloni 13.10.2010 jsem psala příspěvek o odrůdě Kumoi. Tehdy byl 1 plod výborné chuti. Letos obsypaný stromek 1,3 m vysoký. Vzdálenost od ostatních stromů je 1,5m. Mohu srovnat s plody nashi z obchodu i s hruškami českými. Chuťově lepší než z obchodu, trochu jiné než české, ale velmi chutné. Netrpí rzí (jsme u lesa). Nemáte zkušenost s chutí hrušky ze stromu Man Sun Gil a nebo Nijisseki? Kumoi, co máme, má rumovou příchuť. Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.44 (?), 26.3.2011 12:51

Dobrý den rád bych se zeptal jak daleko se sadí od ostatních ovocných stromů.Protože nikde jsem nezjistil kolik potřebuje Kumoi prostoru
tak, aby si nekonkurovali s oastatními stromy.Je to 4 m od sebe vřadě a
5 m řady tak jako u našich hrušní?

Děkuji Ruda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika