Jak ochránit jahody před ptáky?



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?)
23.5.2012 20:57

Třeba takhle. Pod tuto síť si kos nedovolí ani brzy ráno, když je všude ještě klid.

jahody- ochrana před ptáky
jahody- ochrana před ptáky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
JolanaM - (11) - 70.116 (?), 23.5.2012 19:27, zobrazeno: 37339x

Jelikož první rok nemáme kočku, začli se nám po zahradě procházet ptáci. Hlavně pár kosů, jsou nebojácní a požírají nám všechny jahody. Jak jahody ochránit? Co byla kočka, byl klid. Děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6513) - 9.2 (?), 23.5.2012 20:30

Překrývám jahody netkanou textilií. Podle jiného návodu stačí kolem záhonu obtočit pruh výšky asi půl metru. Kos útočí přízemním letem a svrchu přistát nedokáže. Ale ověřené to nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 23.5.2012 20:57

Třeba takhle. Pod tuto síť si kos nedovolí ani brzy ráno, když je všude ještě klid.

jahody- ochrana před ptáky
jahody- ochrana před ptáky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6513) - 9.2 (?), 23.5.2012 21:15

To jsem zkoušel před lety. Nemám však dosti silné nervy na manipulaci s tímto materiálem. Netex se mi osvědčil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 70.116 (?), 24.5.2012 7:23

Neumím si představit, že jahody jsou přikryté textilií? Bez přístupu slunce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6513) - 14.199 (?), 24.5.2012 7:41

Pod netkanou textilií bez přístupu slunce mi zrají rané košťáloviny, brokolice, zelí a cokoliv jiného. Ani jahody si nestěžovaly na nedostatek. Přikrývám je, když začnou červenat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.2 (?), 24.5.2012 19:12

Ano, netkana textilie je bezvadnou věci, v jahodovně ale je lepe ji mit na obloucich a volne vstupy na obou stranach tunelu.Jahody a kvetouci rostliny potřebuji opylovače a tedy včely a ostatni opylovaci hmyz se k jahodam MUSI dostat.Salatu, koštalovinam to samozřejmě nevadi, tam je spiše někdy nebezpeči s plisni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6513) - 9.2 (?), 24.5.2012 19:32

Psal jsem, že textili dávám, až když jahody začínají červenat a tehdy je už většina květů odkvetlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3253) - 5.149 (?), 24.5.2012 20:27

Je zajímavé, že mně nikdy nenapadlo nějak chránit jahody před ptáky, žádně větší škody jsem nikdy nepozoroval. Přitom mám na zahradě plno kosů a v létě jim dělám takové umělé jezírko, kam chodí pít a kde se koupou. Dnes jsem tam viděl již pár zralých jahod, ale kosi nikde. Až potom mi sousedka říkala, že není schopna odehnat ptáky ze své třešně ať dělá co dělá. Má rada proto je, přesvědčit souseda ať si vysadí ranou třešeň, která dozrává současně s jahodami. Promiňte mi ten lehčí tón, vím že vás to musí hodně štvát, když vám ptáci sežerou všechnu úrodu. ještě jednou sorry.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.116 (?), 24.5.2012 7:28

A jak máte síťku k záhonu připevněnou, jen položenou přes jahody? A pro každé utrhnutí jahody ji odkrýváte? Ach jo, práce navíc. S kočkou jsme neměli na zahradě žádné škůdce, ptáky ani krtky... ani mě nenapadlo, co nás bez ní čeká :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika