Co pěstovat?



host - 52.90 (?) 
29.7.2016 19:00, zobrazeno: 4345x

Prosím o radu, co zasadit na zahradě, aby to mělo plody, které se dají zužitkovat. Máme velkou zahradu a pěstujeme toto: kanadské a kamčatské borůvky, muchovník, různé druhy malin, jostu, ostružiník i malinoostružiník. Místo výsadby je u plotu, kde moc nesvítí a je zde poměrně vlhko. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 114.253 (?), 29.7.2016 19:42

Angrešt, rybíz-červený, černý,černá jeřabina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.90 (?), 30.7.2016 12:48

Díky za tip s jeřabinou - černý rybíz a angrešt nám plně nahrazuje josta (kříženec obojího), červený rybíz u nás není dětmi ani námi oblíben. Spíš jsem přemýšlela ještě nad dřínem nebo kustovnicí čínskou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 30.7.2016 16:16

Asi bych uvažoval o sloupových jabloních. Nebo aspoň o podnožích k jejich naštěpování. Mohou mít krásné a velké plody-opravdové ovoce. Jinak žádná josta se chuťově nemůže ani zdaleka rovnat současným angreštům. Pokud jste zaměřeni na bobule, ještě bych je zvážil. Do polostínu jsou jak stvořené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.90 (?), 30.7.2016 19:47

Velmi děkuji za tip, napíšete mi prosím s jakými odrůdami angreštu máte nejlepší zkušenosti co se týče pěstování i chuťových vlastností?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 30.7.2016 20:54

Já mám nejraději Pax. Je to rezistent na padlí, má veliké chutné červené plody a je beztrnný. Vedle dávám Invictu (myslím, že je to Invicta). Je trnitá, odolná a má menší žlutozelené plody. Chutná mi taky a věřím, že mi zvyšuje svým pylem úrodu Paxu. Trochu také odrazuje ptáky a koťata od všech angreštů. Oni si nepamatují, který angrešt je to vlastně popíchal. Na Vysočině pěstuji angrešty i na slunci, ale na teplejší zahradě jen v polostínu, aby se mi neuvařily přezrálé plody. V současnosti množím hlavně svou vlastní mutaci (křížence?) nalezenou na zahradě. Roubuju to na jostu nebo meruzalku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Karolína16 - (5) - 179.82 (?), 18.8.2016 9:40

Já doporučuji bílou malinu - odrudu uz z hlavy uz nevim, ale ma velke a sladke plody a dokonce plodi dvakrat. :) No a pak taky bilý ribíz - je to pecka a neni to tak bezne k videni. No a pak jeste treba kiwi? Mame u pergoly a je vynikajicí! ;)heart

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika