Tulipány



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?)
2.5.2011 17:16

Dobrý den, tak rozkvetlou krásu jsem v Holandsku bohužel nestihla a letošní návštěva parku v Keukenhofu také nezvládnu. Ale už podle obrázků to musí být opravdu nádhera. Cibule jsem kupovala na klasickém tržišti v Amsterodamu. Hyacinty též sázím z květináčů do země. Někdy mě překvapí svým kvetením v závěru prázdnin, zřejmě mají tu svojí vegetační dobu nastavenou jinak. Marcela

tulipány
tulipány
tulipány
tulipány
tulipány
tulipány
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 4.182 (?), 25.4.2011 9:43, zobrazeno: 14935x

Na podzim jsem si koupila nové cibulky tulipánů a několik narcisů s tím, že si je nasázím do mísy a pokvetou mi dříve než ostatní na jaře. Ale asi jsem něco udělala špatně, protože venku už všechno kvete a ty nové cibule jsou teprve v půli růstu a vypadá to, že snad ani nevykvetou letos. O některé jsem už přišla, protože mi uhnily. Asi jsem je nenasadila dost hluboko, to bude ta chyba.



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 25.4.2011 10:58

Dobrý den Rozinko, cibuloviny také kvetou různě, ještě Vám určitě pokvetou. Nic si z toho nedělejte, já na podzim sázela přes 600 cibulí všeho možného. Z Holandska jsem si dovezla černé, tmavě fialové a růžově žíhané tulipány. Tmavý nemám ani jeden, vykvetly úplně jiné barvy, zřejmě byly cibule zamíchané a špatně označené. Ale i tak je to nádhera a vykvétají všechny postupně. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 4.182 (?), 25.4.2011 14:24

Děkuji za radu, snad se dočkám. Nevím co s hyacinty, které jsem dostala už kvetoucí v obalu. Po odkvětu jsem je zasadila do země, abych na ně nezapomněla. Nic se jim nestane a přežijí do další sezony? Taky bych se někdy chtěla vypravit do Holandska na květinový průvod ale práce a čas mi to zatím nedovolily. Když vyjde počasí tak to musí být pastva pro oči. R

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 2.5.2011 17:16

Dobrý den, tak rozkvetlou krásu jsem v Holandsku bohužel nestihla a letošní návštěva parku v Keukenhofu také nezvládnu. Ale už podle obrázků to musí být opravdu nádhera. Cibule jsem kupovala na klasickém tržišti v Amsterodamu. Hyacinty též sázím z květináčů do země. Někdy mě překvapí svým kvetením v závěru prázdnin, zřejmě mají tu svojí vegetační dobu nastavenou jinak. Marcela

tulipány
tulipány
tulipány
tulipány
tulipány
tulipány
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.72 (?), 5.9.2011 20:47

Prosím, kdy se sázejí tulipány?Myslím teď v září, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 5.9.2011 20:56

Září - říjen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.254 (?), 13.2.2012 9:03

O víkendu jsme byli v Amsterdamu a i když jsem to neměl vubec v plánu, neodolal jsem a několik sáčků cibulek tulipánů jsme dovezli. Co s nimi tedy ted, když se zde dočítám, že se sázejí na podzim? Mohl bych je pěstovat volně nebo i v nádobách. Mám je zasadit? díky! Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.163 (?), 13.2.2012 10:07

Pro Honzu. Doporučuji uložit v suchu a chladu a vyčkat na rozmrznutí země natolik, aby se daly zasadit. Tím myslím, aby se dal vyhrábnout rigol a zahrnout, třeba uprostřed zimy, nikoliv čekat na nějaké prohřívání země. Mám to odzkoušené, když v lednu kupuji cibule z výprodeje, funguje to. Pokvetou kapku později, ale bude se jim dařit dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 13.2.2012 10:14

Dobrý den Honzo, bohužel je asi teď země všude zamrzlá. Já jsem sázela cibule z Amsterodamu letos v lednu, byl to opožděný vánoční dárek. Ale zem byla rozmrzlá a počasí téměř jarní. Osobně bych počkala až do doby, kdy se bude možné rýpat v zemi a cibule bych zasadila. Ale pokud máte možnost, cibule zasadit do truhlíků, mít je někde na světle, v zimě, ale né v mrazu, určitě bych do toho šla. Pak Vám budou kvést v nádobách a po odkvetení je možné je zasadit tak, jak se "má". Vloni mi tímto způsobem vykvetly cibuloviny, kterým jsem nedávala šanci a bylo mi líto je vyhodit. Jaké bylo překvapení, když mi začali kvést narcisy, hyacinty i tulipány v truhlících, které na osázení teprve čekaly. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 98.163 (?), 13.2.2012 20:20

zasadte je do nádoby a dejte je třeba do sklepa nebo do jiné chladné místnosti.Kdyby nebyly takové mrazy, tak bych je zasadila rovnou ven, ale letos si asi ještě počkáme než se budeme "rýpat" v zemi.V lednu už jsem tulipány sázela a krásně vykvetly.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika