Spodní listy česneku žloutnou



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 254.91 (?) 
2.7.2015 20:36

Dnes česnek sklizen, po 10 navázán a visí na tyčce. Nenašla jsem ani jediný špatný. Jen jsem zklamaná velikostí. Proti lonsku je poloviční. V místech, kde se zalévalo, tak je jako pěst... Říkalo se, že se česnek nezalívá, ale jak vidím, na řeči příště nedám... Všem mockrát děkuji za rady. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 187.224 (?), 3.7.2015 12:57

Sklízel jsem ve středu. Cca 15 kilo parádního Vekanu. Na velikosti paliček se příznivě podepsal dostatek kompostu i granulovaného hnoje při přípravě záhonu a snad i občasná zálivka.  Pěkná sklizeň.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.221 (?), 17.7.2015 7:13
S tou zálivkou máte svatou pravdu. Na okraji česnekového záhonu mi zbylo trochu nevyužité ho místa kam jsem strčila jedno rajče. To bylo samozřejmě zaléváno a česnek vedle něj je mnohem větší než ostatní. Stejně tak česnek mezi jahodama, jednou takový.. Hana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 246.135 (?), 25.6.2016 0:18

mate uz niekto hotovy cesnak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 25.6.2016 1:37

Mám nasázený nějaký španělský a příští týden asi budu vytahovat ze země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 53.112 (?), 8.4.2018 8:48

Dvě odrůdy (Dukát, Vekan) mi už žloutnou. Vedle odrůda Ivan + Kavkaz (nejistého původu) jsou zcela v pořádku.Česnek byl společně mořený před sadbou, přesto velké rozdíly, jak ve velikosti vzrůstu,(tu ještě chápu),ale rozdílné žloutnutí natě???  Žádný rok jsem takové velké rozdíly neměl. Vždy sadím 2-4 odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 53.112 (?), 10.4.2018 9:43

Dukát ze stejné várky vysazený na jiném místě bez vady!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.224 (?), 10.4.2018 10:13

Když žloutnou spodní listy u česneku je to zpravidla příznak toho, že dochází pohotová zásoba přístupného dusíku (ledková forma a močovina). Letošní zima byla příliš teplá a to má za důsledek odvětrání čpavkových forem do vzduchu a vyplavení nitrátů do spodních vod.

Máte dvě možnosti. jednak přihnojit ledkem vápenatým (LV15) pocukrováním půdy v řádku (neházejte to naširoko, živil by jste plevel)
anebo provést v době padání večerní rosy postřik na list 5%ním roztokem močoviny (tak 1 litr na 10 m řádku). Pokud nevíte kde sehnat granulovanou, pak si můžete na skoro každé pumpě koupit 30%ní roztok močoviny pod názvem AdBlue.

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 53.112 (?), 10.4.2018 13:05

Asi ten Dukát a Vekan má vyšší nároky i když jsou všechny odrůdy vedle sebe.Ivan+ Kavkaz jsou OK. Zbytek Dukátu, který mi nevyšel na připravený záhon, mám v jiné lokalitě a ten je také OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.224 (?), 10.4.2018 14:30

jestli v každém řádku byla jiná předplodina, tak může být v každém z řádků jiný obsah dostupného dusíku.

U Dukátu dále může být žloutnutí projevem virózy. Žloutnou mladší listy jen u některých rostlin (těch více infikovaných).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika