Skladování česneku - poraďte, jsem začátečník



host - 4.122 (?)
28.12.2009 10:53

Asi jsem se špatně vyjádřila.Myslela jsem stonky do kameninového hrnce a česnek je nahoře.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.254 (?), 20.4.2010 16:40

Posíám fotky mého výše popisovaného česneku. 6 řádků nalevo je ten předloni vypěstovaný zasazený na podzim, napravo je loňský, sázený o 2 týdny dříve. Předloňský vyrazil dříve a vyrostl do zimy asi na 5 cm výšky. Nyní jak vidno byl předstižen ve vzrůstu česnekem loňským. Ještě se pro zajímavost vyjádřím po sklizni.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.141 (?), 14.8.2010 13:31

Dobrý den, budu ráda za radu. Ráda bych si na zimu uložila česnek, abych měla dobrý česky a ne čínský z obchodu. Nemám zahrádku, a tak si ho chci koupit na trhu. Dneska 14.8. mi řekli, že ten co jsem si u farmáře koupila, si už můžu uskladnit. Nějak se mi tomu nechce věřit, zdá se mi to brzy,  ale nerada bych zase česnek propásla. Mám čekat na září a nebo už mám uskladnit srpnový? Děkuji. Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 27.53 (?), 14.8.2010 15:56

Na podzim vysazený česnek na uskladnění pro tuto nadcházející zimu jsem sklidila 12.7.2010. Na jaře sázený česnek se obvykle sklízí počátkem srpna a má údajně i lepší skladovatelnost než česnek sázený na podzim. Takže směle nakupujte, stačí si jen vybrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.141 (?), 14.8.2010 22:58

Děkuji moc za radu a rychlou odpověď :-). Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.228 (?), 14.8.2010 16:30

Sklízel jsem lońský i předloňský současně. Předloňský byl o poznání menší na průměru. Kvalita dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.122 (?), 28.12.2009 10:53

Asi jsem se špatně vyjádřila.Myslela jsem stonky do kameninového hrnce a česnek je nahoře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 27.12.2009 12:53

Možná bude v mraztuvzdornosti rozdíl mezi jednotlivými odrůdami cibule, ostatně ve skladovatelnosti se taky velmi liší. 
  Podle mého cibule může zmrznout. Důležité je ale rozmrazení. Pokud je pomalé, postupné, cibule nabudou původní konzistenci a chuť. Rychlé rozmrazení vede k úniku vody a zesklovatění, posléze hnilobě. K témuž dojde, pokud se proces zmrznutí a roztátí víckrát opakuje. 
  S česnekem podobné zkušenosti nemám. Zmrzlé stroužky již původního stavu nikdy nenabyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.253 (?), 27.12.2009 14:42

Ke skladování cibule jsem se již vyjadřovala, mám s tím dvacetileté zkušenosti. Část cibule vždy nechávám viset v kyticích ve stodole, kde běžně mrzne. Zesklovatěla mi za tu dobu jen jedenkrát, to byly mrazy ke -20C. Patnáct stupňů mrazu snese dle literatury i ze zkušenosti. Pokud zmrzne, nesmí se s ní hýbat a musí rozmrzat postupně. Letos tady byly též silné mrazy okolo 20C, bylo to předem hlášené, cibuli jsem ještě před mrazy sundala do přepravek, tak jak byla svázaná a vše jsem přikryla dekou, ještě jsem se tam nebyla dívat.

S česnekem nemám zkušenosti se skladováním venku, patrně to není možné, loni jsem ho dala do obrácených kytic do suché špíže na zkoušku, do jara se velmi seschl, lépe na tom byl ten ve vlhkém sklepě, kde rostl.  Může to být způsobeno škůdcem vlnovníkem česnekovým.  Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 27.12.2009 18:43

při sklizni... i cibule... nechat proschnout na slunci, pak česnek nechám se stonky20-30 cm a dávám je pod střechu z jižní strany ve svazcích... ve stínu.Na zimu do špajzu, ale pozor na vlhkost a tmu, mám tam vlhko, tak někdy zůstane z některých stroužků prach

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.137 (?), 18.11.2013 10:24

Výsadba česneku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika