Česnek v Praze?



ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?)
5.5.2015 16:28

Na rovinu řečeno - není v ČR jen jeden pěstitel sadby. je jich více. No a rozdíl je i v ceně. Kvalita srovnatelná. Možná by se k-filové divili, kdyby srovnali v chuti i výběry jiných producentů. Je určitě skvělé vědět, že ten daný česnek je velmi ostrý nebo jemný, ale je to jen z jednoho zdroje. Až na malé výjimky jde o moravský paličák s různou šířkou listu. Docela se těším na to, až přijde na trh česnek s mým jménem a další odrůdy ze šlechtění, zkoušek. Kolik bude sadby není možné teď říct, podle některých dotazů se zdá, že v teplé zemi houby neusnuly tak jako jindy,    

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 65.169 (?), 18.3.2015 11:31, zobrazeno: 7315x

Dobrý den,

nevíte, kde v Praze seženu výsadbový česnek? Bydlím na Praze 4. Díky

A druhý dotaz - koupil jsem v bauhausu malé cibulky a dnes mám volný den, mohu je již vysadit do záhonku? díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 236.39 (?), 5.5.2015 15:40

dobrý den,

dopúoručuji navštívit stránky pana Kozáka, našeho předního šlechtitele a dodavatele kvalitní sadby 

jeho stránky jsou určené i nás laiky, jen musíte plánovat česnek rok dopředu

josef, jovaces@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 5.5.2015 15:56

ano, to dopředu je namístě. cool

1.5. začal příjem objednávek na sadbu z letošní sklizně. Podle loňských zkušeností, byly některé odrůdy "rozebrány" už do 14 dní a pak se objevili krátce, pokud někdo po zveřejnění ceny zkrátil objednávku (měl velké oči). Jiné odrůdy byly dostupné k objednání i po datu zahájení rozesílání sadby.

No, letošní zima byla mírná, takže to co bylo po kruté zimě 2011/2012 se snad opakovat nebude (rozebrání žádaných do 3 dní a ostatních do měsíce).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 5.5.2015 16:28

Na rovinu řečeno - není v ČR jen jeden pěstitel sadby. je jich více. No a rozdíl je i v ceně. Kvalita srovnatelná. Možná by se k-filové divili, kdyby srovnali v chuti i výběry jiných producentů. Je určitě skvělé vědět, že ten daný česnek je velmi ostrý nebo jemný, ale je to jen z jednoho zdroje. Až na malé výjimky jde o moravský paličák s různou šířkou listu. Docela se těším na to, až přijde na trh česnek s mým jménem a další odrůdy ze šlechtění, zkoušek. Kolik bude sadby není možné teď říct, podle některých dotazů se zdá, že v teplé zemi houby neusnuly tak jako jindy,    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 5.5.2015 16:50

nebojte, obchodníci umí s cenami kouzlit tak, že pak nevíte která bije. Je dobré, že pan ing. Kozák stanovil jistý etalon - standard kvality. Ale jak se již několikrát vyjádřil, ceny mu diktuje velkoobchod a tedy převážně objednávky od dceřiných společností AgroFertu. 

Osobně mám rád obě odrůdy od Tagra = tedy Tantal a Tristan. Z Kozákových je nyní dotahuje novošlechtění Mirka (na paličák jedna z nejlepších skladovatelností - zrovna v sobotu jsem měl topinky s "čerstvým" ze sklizně 2014 a loni mi vydržela až do nové sklizně Antonu). Na co je mi honba za ostrostí, když Havel končí skladovatelnost s masopustem a pak je to už gumové zteřelé nic bez chuti a s zápachem po merkaptanu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 95.14 (?), 5.10.2015 12:12

Možná by bylo vhodné laikům ty jiné pěstitele sadby a šlechtitele odhalit, třeba i se srovnáním cen a odrud, které od nich stojí za to koupit. A jaká u vás, prodáváte letos sadbu? Máte někde na netu nabídku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.2 (?), 6.10.2015 19:26

Jak tu již bylo psáno - paličák či v malém počtu i nepaličáky šlechtí, udržuje Tagro, vedle nich Moravoseed, Semo. Ceny si musí dohledat či doptat zájemce sám... jestli ještě někde česnek bude...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika