Česnek v Praze?



J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?)
5.5.2015 16:50

nebojte, obchodníci umí s cenami kouzlit tak, že pak nevíte která bije. Je dobré, že pan ing. Kozák stanovil jistý etalon - standard kvality. Ale jak se již několikrát vyjádřil, ceny mu diktuje velkoobchod a tedy převážně objednávky od dceřiných společností AgroFertu. 

Osobně mám rád obě odrůdy od Tagra = tedy Tantal a Tristan. Z Kozákových je nyní dotahuje novošlechtění Mirka (na paličák jedna z nejlepších skladovatelností - zrovna v sobotu jsem měl topinky s "čerstvým" ze sklizně 2014 a loni mi vydržela až do nové sklizně Antonu). Na co je mi honba za ostrostí, když Havel končí skladovatelnost s masopustem a pak je to už gumové zteřelé nic bez chuti a s zápachem po merkaptanu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 65.169 (?), 18.3.2015 11:31, zobrazeno: 7306x

Dobrý den,

nevíte, kde v Praze seženu výsadbový česnek? Bydlím na Praze 4. Díky

A druhý dotaz - koupil jsem v bauhausu malé cibulky a dnes mám volný den, mohu je již vysadit do záhonku? díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 236.39 (?), 5.5.2015 15:40

dobrý den,

dopúoručuji navštívit stránky pana Kozáka, našeho předního šlechtitele a dodavatele kvalitní sadby 

jeho stránky jsou určené i nás laiky, jen musíte plánovat česnek rok dopředu

josef, jovaces@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 5.5.2015 15:56

ano, to dopředu je namístě. cool

1.5. začal příjem objednávek na sadbu z letošní sklizně. Podle loňských zkušeností, byly některé odrůdy "rozebrány" už do 14 dní a pak se objevili krátce, pokud někdo po zveřejnění ceny zkrátil objednávku (měl velké oči). Jiné odrůdy byly dostupné k objednání i po datu zahájení rozesílání sadby.

No, letošní zima byla mírná, takže to co bylo po kruté zimě 2011/2012 se snad opakovat nebude (rozebrání žádaných do 3 dní a ostatních do měsíce).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 5.5.2015 16:28

Na rovinu řečeno - není v ČR jen jeden pěstitel sadby. je jich více. No a rozdíl je i v ceně. Kvalita srovnatelná. Možná by se k-filové divili, kdyby srovnali v chuti i výběry jiných producentů. Je určitě skvělé vědět, že ten daný česnek je velmi ostrý nebo jemný, ale je to jen z jednoho zdroje. Až na malé výjimky jde o moravský paličák s různou šířkou listu. Docela se těším na to, až přijde na trh česnek s mým jménem a další odrůdy ze šlechtění, zkoušek. Kolik bude sadby není možné teď říct, podle některých dotazů se zdá, že v teplé zemi houby neusnuly tak jako jindy,    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 5.5.2015 16:50

nebojte, obchodníci umí s cenami kouzlit tak, že pak nevíte která bije. Je dobré, že pan ing. Kozák stanovil jistý etalon - standard kvality. Ale jak se již několikrát vyjádřil, ceny mu diktuje velkoobchod a tedy převážně objednávky od dceřiných společností AgroFertu. 

Osobně mám rád obě odrůdy od Tagra = tedy Tantal a Tristan. Z Kozákových je nyní dotahuje novošlechtění Mirka (na paličák jedna z nejlepších skladovatelností - zrovna v sobotu jsem měl topinky s "čerstvým" ze sklizně 2014 a loni mi vydržela až do nové sklizně Antonu). Na co je mi honba za ostrostí, když Havel končí skladovatelnost s masopustem a pak je to už gumové zteřelé nic bez chuti a s zápachem po merkaptanu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 95.14 (?), 5.10.2015 12:12

Možná by bylo vhodné laikům ty jiné pěstitele sadby a šlechtitele odhalit, třeba i se srovnáním cen a odrud, které od nich stojí za to koupit. A jaká u vás, prodáváte letos sadbu? Máte někde na netu nabídku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.2 (?), 6.10.2015 19:26

Jak tu již bylo psáno - paličák či v malém počtu i nepaličáky šlechtí, udržuje Tagro, vedle nich Moravoseed, Semo. Ceny si musí dohledat či doptat zájemce sám... jestli ještě někde česnek bude...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika