Česnek - nenamořený - jak pěstovat?



Luc - (21) - 202.130 (?)
10.4.2009 0:56

Díky, zajímavá zkušenost s tím nemořením... jak jste to myslel s tím substrátem? Měla jsem za to, že právě ten kupovaný by měl být "čistší" než hlína na zahradě. Ale mně nic jiného stejně nezbývá protože půdu máme zoufale jílovitou, takovou asi moc rostlin rádo nemá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Luc - (21) - 202.130 (?), 8.4.2009 19:15, zobrazeno: 24418x

Prosím o radu:
Na podzim jsem koupila svazek pěkného česneku od nějakých zemědělců. Nesnědené paličky začaly na jaře divoce rašit, tak jsem stroužky zasadila do velkých květináčů. Rostou jak z vody, takže by asi bylo vhodné je přesadit na záhon, ale já jsem stroužky před výsadbou nenamořila - jak velké je riziko, že chytne nějaké choroby, když ho přesadím na záhon? Zatím ho pěstuji v koupeném substrátu tak předpokládám, že odtamtud by snad nákaza vzejít neměla... ale s tím
záhonem se obávám.
díky předem za odpověď.
Lucka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.249 (?), 8.4.2009 19:17

Jaké nákazy se obáváte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Luc - (21) - 202.130 (?), 9.4.2009 1:15

Jakékoli - česnek jsem ještě nepěstovala takže nevím, ale co jsem tak pochytila tak mu hrozí různé plísně, či paraziti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 9.4.2009 7:16

Česneku se může stát všechno (plísně, háďátka, etc.), nebo nic. Zkuste to a uvidíte. Možná budete mít česnek, který o 254.65 % překoná ten šmejd z marketů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.114 (?), 9.4.2009 21:57

Česnek pěstuji 40 let a nikdy jsem ho nemořil. Používám stále svoji sadbu a nedegeneruje. Použitím kupovaného substrátu si koledujete o zavlečení chorob. Asi jsem měl v pěstování i trochu štěstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Luc - (21) - 202.130 (?), 10.4.2009 0:56

Díky, zajímavá zkušenost s tím nemořením... jak jste to myslel s tím substrátem? Měla jsem za to, že právě ten kupovaný by měl být "čistší" než hlína na zahradě. Ale mně nic jiného stejně nezbývá protože půdu máme zoufale jílovitou, takovou asi moc rostlin rádo nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 10.4.2009 7:23

To sice není ideální, ale substrát bych si na zhrádku taky nedával. Jedině čistou rašelinu, Ze Soběslavi, nebo od Agro CS. Česnek, stejně jako cibuloviny nepotrřebuje moc vlhko. Zkuste najít nějakou sušší část záhonu, obvykle se vždy nějaká najde, kam hodně svítí. A nerozmýšlejte na tím, a namydlete to tam. V nejhorším případě to neporoste. Stejně byste to vyhodila, je to vzrostlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.1 (?), 10.4.2009 9:32

Taky pěstuji česnek stále svůj a nemořený a je perfektní. Souhlasím s ostatními příspěvky a jenom bych dodala, že do záhonu před výsadbou zaryju kompost smíchaný s pískem a dřevěným popelem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.206 (?), 10.5.2009 21:00

Zdravím všechny od česneku

Jak to tady pročítam, tak mám smůlu jako hrom.Kdysi jsme mívali nádherný česnek jenom z vlastního zdroje, jak jsem tu již četl kam se vysadil tam rostl, pak,ale nastal zlom a objevila se plíseń.Rok co rok se nedařilo.Moudré hlavi z okolí mi poradili ať na chvíli přestanu s česnekem a nechám půdu od něj odpočinout.Po pěti letech jsem česnek opět zkusil jenže už teď vím že plíseň je tu znovu.Poradí mi prosím někdo co s tím?

           Předem díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.250 (?), 21.5.2009 14:44

Dobrý den, druhým rokem mám zasazený taky nemořený česnek, tak jsem zvědavá, jaký bude.Loni byl nádherný.Ale česnek si kupuji u pěstitele.Ráda bych se zeptala jak a zda je možné si vypěstovat sadbový česnek doma.Zda se to nějak dá z těch květů.Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika