Choroba trávníku, plíseň?



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 103.192 (?)
13.5.2012 1:04

Už jsem se s tím také setkal. Jistě to je nějaká houbová choroba. Podle mého názoru to není padlí travní, to dělává spíše jemnější, moučnatý povlak, ne takhle souvislé plísňové vrstvy. Marně jsem však tento typ plísně na internetu a v knížce hledal. Asi to nepatří mezi nejdůležitější travní choroby a asi nebude tak významně škodit.

Já bych trávník posekal s odklizením posečené hmoty (tedy nikoli mulčování) a pak bych vyčkal, jestli se to na nově vyrůstajících stéblech a listech objeví znovu. Teprve potom bych použil některý z oněch fungicidů, které máte k dispozici.

Ale třeba s tím někdo má konkrétní zkušenosti, bude vědět jak moc to škodí, jak se to jmenuje a co proti tomu působí.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Falcon - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 216.2 (?), 12.5.2012 8:04, zobrazeno: 3919x

Dobrý den včera jsem s hrůzou zjistil že mám na hodně místech na trávníku bílé skvrny, docela to smrdí po,,houbách" tak si myslim že to bude plíseň, trávník sem ničím nestříkal akorát na něj mohlo spadnou pár kapek discusu a delanu z postřiku stromů, přihnojoval jsem na jaře NPK ale to asi na to nebude mít vliv protože přehnojeni vypadá jinak, prosím poraďte někdo jak se toho zbavit, jestli je to plíseň tak mám acrobata, stop plíseň a beaton, fungovalo by na to něco z tohohle? nebo to vůbec plíseň není? děkuji za všechny rady. Ondra

Fotky:




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 103.192 (?), 13.5.2012 1:04

Už jsem se s tím také setkal. Jistě to je nějaká houbová choroba. Podle mého názoru to není padlí travní, to dělává spíše jemnější, moučnatý povlak, ne takhle souvislé plísňové vrstvy. Marně jsem však tento typ plísně na internetu a v knížce hledal. Asi to nepatří mezi nejdůležitější travní choroby a asi nebude tak významně škodit.

Já bych trávník posekal s odklizením posečené hmoty (tedy nikoli mulčování) a pak bych vyčkal, jestli se to na nově vyrůstajících stéblech a listech objeví znovu. Teprve potom bych použil některý z oněch fungicidů, které máte k dispozici.

Ale třeba s tím někdo má konkrétní zkušenosti, bude vědět jak moc to škodí, jak se to jmenuje a co proti tomu působí.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika