Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Už jsem se s tím také setkal. Jistě to je nějaká houbová choroba. Podle mého názoru to není padlí travní, to dělává spíše jemnější, moučnatý povlak, ne takhle souvislé plísňové vrstvy. Marně jsem však tento typ plísně na internetu a v knížce hledal. Asi to nepatří mezi nejdůležitější travní choroby a asi nebude tak významně škodit.

Já bych trávník posekal s odklizením posečené hmoty (tedy nikoli mulčování) a pak bych vyčkal, jestli se to na nově vyrůstajících stéblech a listech objeví znovu. Teprve potom bych použil některý z oněch fungicidů, které máte k dispozici.

Ale třeba s tím někdo má konkrétní zkušenosti, bude vědět jak moc to škodí, jak se to jmenuje a co proti tomu působí.

Josef.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika