Vlnatka



host - 36.193 (?)
25.7.2012 10:47

vlnatka - kořenovka žije na kořenech a saje jen když se rozmnožuje vyleze na rostlinku a naklade vajíčka tak že jedině ponořit celou rostlinu do pořádnýho jedu Metation 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Zuzkanka - (4) - 84.242 (?), 23.2.2011 20:57, zobrazeno: 42277x

Zdravím všechy kytičkáře,

už delší dobu se potýkám s problémem, který bych s největší pravděpodobností pojmenovala jako Vlnatka. Ibišky jsou neustále v okupaci těchto potvor a nevím, jak se jich zbavit - těch potvor ne ibišků.. o zbavení se ibišků se docela dobře snaží vlnatka..

Měla jsem v postřikovači namíchaný Mospilan z prášku, který trochu zabral a největší hruza je zažehnána, nicméně i po té, co jsem se snažila "narušit" vatovou strukturu vlnatek, aby na ně Mospilan "dosáhnul", tak se stále objevují nové a nové.. Nevíte, jak na ně? Ibišky mám dovezené z Německa a nerada bych o ně přišla, protože to nebyla nejlevnější záležitost..

Existuje nějaký produkt, který se nemusí umíchávat z prášku, ale je už ve spreji jako třeba Fast apod?

Díky moc za rady a za záchranu mých krasavců..

Prvotní invaze
Prvotní invaze
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 85.40 (?), 27.2.2011 15:18

Mám doma také spoustu kytek a vždycky v zimě vystrkují takové potvory růžky. V zimě tvrdou chemii dost těžko použít, když nemáte větrané prostory a venku stříkat nemůžete, zkusila jsem tedy namíchat takový utrejch. Není to můj recept, třeba ještě někdo opraví, neb ho bude dobře znát. Rozvařit v kastrůlku mýdlo na praní (klasický Jelen) asi tak dvě polévkové lžíce dávám na 300ml, po té co začne hmota chladnout, přidám pár kapek jaru a pár kapek lihu z lékárny, doleju vodu do 1000ml postřikovače a rovnou mohu použít. Kytky nanosím do koupelny a tam je postříkám. Je třeba stříkat častěji, ale zatím mi to zabralo. Jen dávat pozor, aby mýdlový roztok nenatekl ke kořenům, obaluji květináče do igelitových tašek. Zkusit to můžete, k chemii se můžete vrátit vždycky, ale problém je s ní, že ty potvory časem získávájí rezistenci a postřik neúčinkuje většinou na larvární stadia. Přeji zdar, škůdcům zmar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.193 (?), 25.7.2012 10:47

vlnatka - kořenovka žije na kořenech a saje jen když se rozmnožuje vyleze na rostlinku a naklade vajíčka tak že jedině ponořit celou rostlinu do pořádnýho jedu Metation 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.8 (?), 21.8.2012 9:40

v květinářství mi poradili vyčistit napadená místa klívie 100% lihem, třeba slivkou nebo hruškou, zkusila jsem to, uvidíme, jestli to zabere :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 27.2.2011 19:24

Na kaktusech se vlnatka odstraňuje potíráním lihem (štětečkem, vatou na špejli), třeba by to zafungovalo i na ibišku.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.180 (?), 8.4.2012 12:02

Snad to potření lihem zabere i na echeverii..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.19 (?), 25.7.2012 14:34

je třeba ošetřit nejen nadzemní část ale i proprat kořeny v roztoku - měla jsem ji na kaktusech - všechny napadené jsem ošetřila opatrně jak na vrchu tak jsem nechala kořeny 2x máčet roztoku a vypadá to, že se zlikvodovala-/ přinesla jsem si ji když jsem koupila kaktus v obchodě /- vlnatka napadla všechny rostliny, které byla na jednom okně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.6 (?), 28.7.2012 21:07

Zkuste použít CAREO. Rostlinu postříkejte, můžete i zalít. Látka je rostlinou vstřebána a při sání škůdce hubí, takže není tento prostředek pouze kontaktní, což je velká přednost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.3 (?), 20.7.2013 0:23

Rozhodně doporučuji Confidor, jediná věc která vlnatku zahubila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika