Nemocné anthurium



host - 83.27 (?) 
16.1.2011 21:25, zobrazeno: 24795x

Dobrý den,

poradíte prosím někdo co je této květině? Mám jí asi půl roku a na jejích listech se v podstatě hned od začátku začly dělat tekovéto skvrny. Většinu listů jsem už ostříhala, ale skvrny se objevují stále. Rosila jsem jí donedávna každý den, tak by to možná mohla být plíseň? Co dělat s tím, aby neuhynula? Moc děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 83.27 (?), 16.1.2011 21:27

fleky na listech


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 15.133 (?), 16.1.2011 21:32

Buď je to fyziologického původu špatným stanovištěm, nebo houbové či jiné onemocnění kořenového systému. Doporučuji prolít slabým roztokem hypermanganu, který působí velice dobře desinfekčně, nebo roztokem z heřmánkové tinktury při podezření na houbovou infekci. Snažte se nepřelívat. Nespraví se to hned, pozorujte ji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 16.1.2011 23:16

Ano, tohle vypada (80%) na znamou houbovou nemoc ktera napada listy Anthurium. Jmenuje se CERCOSPORA. Ja verim, ze ve vasem pripade je to castym rosenim listu. Tedy, listy radsi nestrikejte listy a kdyz zalevate dbejte na to aby se voda na listy nedostala, zvlaste kdyz nemate u ni pohyb vzduchu. 

Nekdy se CEROCSPORA take objevi kdyz je substarat tezky a zustane dlouho mokry neb rychle neproteka. Zmenila jste substrat kratce po tom co jste ji koupila? Nebo roste v puvodnim? 

Take, sejmete s povrchu kvetinace asi 2 -3 cm vseho; zda se mi, ze mate na povrchu kvetinace - kousky uschlych listu – ale treba to spatne vidim? 

  Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 83.27 (?), 17.1.2011 22:50

Mockrát děkuji za váš i předcházející názor. Půdu jsem neměnila, je tedy možné, že spory už v ní byly? Mám se pokusit Anthurium přesadit, i když jeětě kvete?

Když se podívm pozorně na povrch půdy, jsou tam jakoby malé hnědé "houbičky". Je to Cerocspora? U jiných rostlin (např. Calathea) se zase objevuje bílý "povlak". Je možné i toto léčit hypermanganem?

Ještě jednou moc děkuji :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.216 (?), 17.1.2011 23:58

Ty houbove vytrusy, ja myslim, se vytvorily na listech castym postrikem. Verim, ze jsem poradila abyste odebrala aspon 2cm povrchove pudy, ale kdyz uz rostou houby mozna i vic. Jestli presadit, nebo pouzit chemicalie je subjektivni nazor, v tom Vam skutecne nemohu poradit.

Ale, co je dulezite je abyste jim nadale dala podminky co potrebuji a pokud ne, ten problem zacne znova. Hypermagan je velmi popularni a jiste Vam nekdo napise jak ho pouzit. Ja s tim nemam zadne zkusenosti. , Drzim palce abyste Anthurium zachranila. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 83.27 (?), 16.1.2011 21:29

fleky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika