Dracena - usychají listy, nic nepomáhá



host - 127.235 (?)
25.4.2010 22:00

Naředí se z toho 5 litrů na postřik. Už jsem postříkal všechny kytky doma i venku. Na některých je to opravdu hodně znát. Až narostou lístky na ovoc. stromech, vyzkouším to i na ně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 68.33 (?), 8.3.2010 23:10, zobrazeno: 38057x

Mám dracenu, velký květináč, vzdušný substrát, přesadila jsem ji před asi 1 rokem. Je to tak půl roku, co začaly schnout listy (jsou hnědé a suché zhruba od poloviny své délky).  I nové listy které raší nahoře jsou hned suché. Myslela jsem si že je to suchem a více jí zalévala  - nepomohlo. Pak jsem myslela, že je to naopak přelitím a nechávala ji vyschnout. Oboje jsem zkoušela dostatečně dlouho, aby se mohla ukázat změna, ale ani jedno nepomohlo... už si nevím rady, co s ní je.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 8.3.2010 23:41

Neužírá ji něco kořeny? Sviňky, žížaly také zlobí... Podívejte se na kořeny.  L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.33 (?), 9.3.2010 22:08

Děkuji za radu. Přesadím a podívám se jí na kořínek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 9.3.2010 22:22

Ještě mne napadlo - když píšete velký květináč- nebyl móóc velký? ony to pak kytky někdy nestihnou prokořenit, zem u krajů zůstává dlouho mokrá a jim pak odcházejí kořeny. Moje dracéna má asi 80cm, květináč původní ani ne 20cm, zem také - obyčejnou, celkem nijak ji nehnojím, protože je bílozelená (aby nezezelenala) a docela se jí daří, vyráží dole odnož. Zalévám, když vyschne - v pokoji s ÚT 2x týdně.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.1 (?), 21.3.2010 10:33

Mým koníčkem je pěstování pokojových rostlin. Na Váš problém s usychjící dracenou mám odpověď. Jedná se nejspíš o plíseň na listech. Vypadá to, že rostlina usychá, ale je napadená plísní. Skuste jí postříkat roztokem připravku Biooil a přidejte do něho kapku jaru na nádobí. Postřik se musí zopakovat 2-3 x po cca 6 dnech. Na mojí dracenu to pomáhá a komukoliv jsem to poradila pomohlo to. Přeji mnoho štěstí Jana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
evka.bendova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 83.181 (?), 22.3.2010 11:01

Dobrý den paní Jano, jak poznám tu plíseň na listech? Před nedávnem jsem vložila dotaz "Bílí škůdci na spodních listech Draceny", jsou tam i fotky, můžete kouknout, jestli to není ono? Také mám totiž problém, že konečky listů mi usychají, i přes to, že ji denně rosím a stojí na mokrých oblázkách, z nichž se vypařuje voda. Děkuji za radu, Eva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 127.233 (?), 23.4.2010 8:28

Při problémech s listy- různé fleky, žloutnutí, mi doporučili v květinářství Altron Silver. Je to stimulátor, listové hnojivo a obsahuje stříbro. Netrvalo dlouho a nové listy už jsou zdravé. Velice doporučuji. Podle návodu zvyšuje plodnost zeleniny a ovoce. Budu to zkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 127.235 (?), 25.4.2010 22:00

Naředí se z toho 5 litrů na postřik. Už jsem postříkal všechny kytky doma i venku. Na některých je to opravdu hodně znát. Až narostou lístky na ovoc. stromech, vyzkouším to i na ně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika