Kadeřavost už nyní



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?)
2.5.2015 21:56

Kadeřavost dosud žádná.Ani jeden postižený list.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.4.2015 20:23

Opadaj, neopadaj, moc se mi ta kadeřavost nelíbí. Není sice tak kalamitní, jako v minulém roce, ale byly roky, kdy po jednom postřiku nebylo v tuto dobu ještě nic vidět. Letos třikrát a někde je vidět dost. Po odolnějších odrůdách jsem taky nikdy nepátral, ale asi brzo začnu. Bylo mi pro příště doporučeno začít Sulkou, vyměnit Champion za Kuprikol a taktéž použít místo Syllitu Delan. Co si o tom myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 30.4.2015 20:48

Předloni i loni Sulka-Kuprikol-Sylit, letos   2x Kuprikol 1x Sylit, 5 broskvoní mám bez náznaku kadeřavosti. Bezprostřední porovnání se sousedy (přes plot) a se švagem vzduchem 300m kteří kadeřavost mají. Info o přibližně vhodném termínu k postřiku čerpám zde a na Amet, spíš jde asi o vhodnou teplotu při postřikua aby látku nesmyl hnedka déšť.   Zasmne u 2 broskvoní trápí letos klejotok.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 30.4.2015 21:15

Vloni Sulka, Kuprikol,Delan.Nemněl jsem na 25 broskvoních ani jeden kadeřavý lístek.Letos Kuprikol, Champion,Syllit, kadeřavost nějaká bude, ale je to v normě.Delanu končí registrace, nahradím jej Dittanem.Syllit a Champion už používat nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.4.2015 21:39

Protože ale Kuky napsal, že mancozeb (Dithane) je na kadeřavost nespolehlivý, tak zbývá od odborníků vyzvědět, jaký je rozdíl mezi dithianonem (Delan) a mancozebem (Dithane).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 2.5.2015 11:03

Letošní dva postřiky Kuprikolem jsou znát.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 2.5.2015 21:56

Kadeřavost dosud žádná.Ani jeden postižený list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.108 (?), 3.5.2015 16:07

Protože loni byla kadeřavost obrovská, letos jsem stříkala 3x doporučovanými přípravky.A nepomohlo, kadeřavost opět jásá a tak se ptám.otrhávat listy, ale když jsou napadené vrcholky větviček, obrazí ještě zdravým porostem?Vloni jsem otrhávala a byly velmi malé přírustky nového dřeva.Kdo poradí?Markéta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 3.5.2015 16:35

Pohnojit, zalívat. Stromky kadeřavosti mohou částečně " urůst".    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.94 (?), 3.5.2015 17:52

Aj tak sa maju broskyne po odkvitnuti zastrihnut a znasaju velmi dobre aj radikalny rez. Preto im odstranenie kuceravych listov neublizi. Skor naopak, mozno vyzenu nejake nove vyhonky a zahustnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 3.5.2015 21:30

Nevím, v čem někteří stále vidí s kadeřavostí problém. Je pravdou, že i letošní nástup jara byl rozvleklý, ale srážky a zejména jejich četnost byly velmi malé. Alespoň u nás, na Královédvorsku.

Většinu chyb vidím ne v tom, jaký byl použit fungicid, ale v době a za jakého počasí byl aplikován (teplota a srážky před ošetřením a po něm). Myslet si, že Delan je lepší než Syllit, nebo že Dithane je lepší než Delan je naivní.Prostě počasí a stav vegetace se musí sledovat.

Já jsem např. letos postupoval takto:
1. postřik Kocide + Silwet v době, kdy se hnuly šupiny na vrcholových pupenech (angrešt Prima začal rašit, jehnědy Halského začaly prášit asi za dva dny). Dne 9.3., teplota 11,5°C, slunečno.
2.postřik Syllit+ Thiram Granuflo + Silwet dne 17.3., teplota 14°C, vítr, po předchozích slabých srážkách.
3. postřik Horizon + Syllit + Silwet dne 9.4., kdy 3 dny předtím dočasně skončily jarní mrazíky, bylo slunečno, 13°C a prognoza na oteplení a přeháňky v příštích třech dnech. Pupeny na některých stromech byly těsně před květem, u známého některé začínaly kvést.

Loni jsem postupoval trochu jinak, příští rok to také může být  jiné.Kadeřavost, kde jsem ošetřoval se nevyskytla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika