Broskev na myrobalánu



host - 97.74 (?)
16.7.2010 8:17

Zdravím, koupil jsem broskev v kontejneru odrůda Redhaven na podnoži Krimsk 86.Je to v poloze 500 m.n.m.Udělal jsem s tou podnoží dobře?Děkuji za rady.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 247.93 (?), 19.6.2010 10:29

Ještě jednu výhodu má myrobalánová podnož. Zajíci jí ožírají až po švestce domácí a broskvoni, ale před meruňkou. Gurmáni, zřejmě jsou i v jejich řadách.

           Pítrs

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.74 (?), 16.7.2010 8:17

Zdravím, koupil jsem broskev v kontejneru odrůda Redhaven na podnoži Krimsk 86.Je to v poloze 500 m.n.m.Udělal jsem s tou podnoží dobře?Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.12 (?), 8.8.2011 15:34

Dobrý den, narazil jsem tu na tuhle diskusi a chtčl bych se připojit.Posílám foto desetileté broskvoně na myrobalánu.Moje zkušenost je vysloveně popzitivní.Pokud na jaře nepomrznou květy /severní Morava/, plodí /přeplozuje/ pravidelně, roste přiměřeně, nepodrůstá.Tady se jedná o odrůdu Sunhaven, mám ještě dva menší stromky Redhaven a Harbinger, zkušenosti obdobné.

Broskvoň na myrobalánu
Broskvoň na myrobalánu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 11.3.2013 16:11

tak jsem zjistil, že podnož Montclar je asi tou nejhorší v našich podmínkách, které podnože snášejí středně těžké a hlavně mělké, sušší půdy? Navíc nabídka broskvoní na něčem jiném než bros.semenáčích je až tristní frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 14.3.2013 21:52

S podpníkom Montclar mám špatné skúsenosti, momentálne najlepší podpník na ktorom vitálne rastú broskyne je GF-677. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 16.3.2013 20:10

Na jaře 2011 jsem narouboval broskev Modřinku na mirobalánovou podnož (fotka níže), nyní je z ní už stromek, který jsem na podzim zasadil na místo. Víc zkušeností s broskví na mirobalánu zatím nemám. Rouboval jsem na mirobalán protože broskve mi v těžké půdě špatně rostly - měly chlorózy. Doufám, že mirobalán to vyřeší.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.42 (?), 25.3.2013 22:09

Zdravím, wendy-jižní morava.

K vaší diskusi- Broskvoň na myrobalánu musím dodat, že smyrošem pod broskve nemám žádné zkušenosti. Ale vážení, jsem přesvědčen, že máme velkou škálu vhodných podnoží pod broskvoně. Už kolega ze Slovenska uvedl podnož s SV Veselé-GF 677 která je bujně rostoucí a odrůdy na ní pověšené mají zdravý růst adobrou plodnost. Jeví se jako vhodná do sušších půd. Dále výborné podnože jsou naše BSB 1-3,a valtické B-VA.

Ale nesmíme zapomenout na mandloň M-VA, na které broskvoně velmi dobře rostou a také plodí. Osobně bych myrobalán nechal jako podnož pod slivoně ado horších půdních podmínek pod meruňky, do lepších půd tu máme St. julien A, Wawit apod.

Má nejlepší zkušenost je s BSB1. Na závěr- broskvoňové semenáče mají nevyrovnaný růst a na větší výsadby se už jen z tohoto důvodu nehodí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.42 (?), 26.3.2013 19:32

Wendy-Morava

Zdravím všechny ovocnáře. Omlouvám se, že jsem ve svém příspěvku zapomněl na půdní podmínky pro broskvoně. Ne každá podnož je vhodná do půd se zvýšeným obsahem vápna. Mám dobré zkušenosti s podnoží GF-677, ale hlavně s BSB-1 a s mandloní. Odrůdy naštěpované na těchto podnožích rostou zdravě, bez výrazných znaků chlorozy a velmi dobře plodí. Z podnoží jsem zapomněl uvést vysoce mrazuvzdornou podnož Lesiberian, se kterou však nemám žádné zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 1.9.2013 22:55

Doplnuji svůj příspěvek 16.3.2013. Letos poprvé stromek broskvoně na mirobalánové podnoži zaplodil - celkem asi 10 plodů. Nečekal jsem, že by se mohla dostavit vůbec nějaká úroda, protože jsem stromek v roce 2012 na podzim přesadil na vybrané místo a už z jara zakvetl a dozrály na měm plody. Asi k tomu přispěl i ten mirobalán, ptotože měl hodně jemných kořenů a šel ze země přímo do země. Mirobalán je pro mě řešením, jak pěstovat broskve i na stanovišti, kde se broskvoňové podnoži neadří a stromky trpí chlorózami. Divím se, že se toho více nevyužívá.

budoucí stromek na jaře 2011
budoucí stromek na jaře 2011
stromek vyfocený v srpnu 2013
stromek vyfocený v srpnu 2013
a takto u mne trpí chlorózami broskve na broskvoni
a takto u mne trpí chlorózami broskve na broskvoni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 1.9.2013 23:07

Tak ja to teda vyskusam tiez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika