Opožděná sklizeň, nové brambory opět začaly růst



host - 130.147 (?)
20.8.2014 5:53

Opravuji, obvykle kompletně sklízím v červenci.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 130.147 (?), 20.8.2014 5:51, zobrazeno: 12649x

Dobré ráno. Zahrádkařím víkendově a brambory Princess a Rosana jsem z důvodu deště a zabahnění vyorával se zpožděním 3-4 týdnů - tuto dobu byly už bez natě. Obecně pěstuji jen velmi ranné odrůdy a kompletně sklízím v červnu, jednak, aby narostly a jednak abych se co nejvíce vyhnul plísni bramborové, letos se mě sklizeň hodně opozdila. Úroda z výsadby cca 200m2 byla velmi pěkná, hlavně u Princess. Malá část hlíz však začala znovu růst, výška nati byla do 15cm. Má někdo zkušenost, budou tyto hlízy skladovatelné, chutné, poživatelné?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.147 (?), 20.8.2014 5:53

Opravuji, obvykle kompletně sklízím v červenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 20.8.2014 8:24

odpověď máte v sousedním vláknu tady.

Skladovatelnost bude kratší, nechal bych je buď na říjen ke konzumu, nebo vyhodil, když by mi oddělená manipulace i vícepráce s tím brala potřebný čas a úrody odtatních byla dostatečná pro mou potřebu.

Jinak chuťově bych takovouto Princess viděl na halušky se zelím..., tam se to stratí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.151 (?), 25.8.2014 15:36

Dobrý den, Pěstuji už 15 let ranou odrůdu Dali-novou sadbu obměňuji přes rok-maximální spokojenost. Skladovatelnost mi vydrží do nových brambor v červnu.Ale letos po suchu a vedrech došly vydatné děště, polehlá nať se ze zálistů opět zazelenala. Nechci si napěstovat mandelinku-sousedi sázeli o měsíc dřív a mají nať suchou. Tak asi nať seřežu. Sázeno 24/4, vegetační doba uvedena 90-110 dnů, už je překročena. Máte také někdo tento problém? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 25.8.2014 15:55

Dalí jsem "vyhnal do stodoly" o víkendu. Na rozdíl od Laury, která byla čistá trpěla letos Dalí trochu mokrou hnilobou. Nedokážu rozlišit, co bylo příčina a co másledek, jestli nahnilé "uklízeli" slimáci. Nebo nažrané od slimáků podléhali mokré hnilobě.

K podrůstání Dalí jen tolik, že druhá generace hlíz pod rostlinou je varný typ A , zatímco první je varný typ B (s náběhem do A při okyselení vývaru).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 12.9.2014 6:50

Princess mi i minulé roky podrůstala.Tuto zkušenost má i soused, který pěstuje brambory ve velkém. Jinak velmi chutná odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.41 (?), 28.10.2014 23:43

Jsem zakladatel prvotního dotazu. Tak včera jsem se chystal, že přesunu brambory do sklepa. Skoro všechny už klíčily, dlouhé tenké klíčky. Po přebrání 9 beden a odklíčkování jsem je nakonec odtahal do toho sklepa. Máte s tím někdo zkušenost, jak to bude pokračovat dál, vydrží do jara? Odrůdy Rosana a Princess.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.137 (?), 27.9.2015 9:54
dobry den, pripojuji se k dotazu, co s pozdni sklizni brambor? nemela jsem cas sklidit urodu brambor. nat mezitim polehla a uschla. kdyz jsem se ke sklizni konecne dostala, tak nove brambory zacaly mezitim klicit a vytvorily male zelene rostlinky, cca 10-20cm vysoke. lze tyto vyklicene a narostle brambory jeste jist nebo je v nich jiz prilis mnoho solaninu? mame male deti.. predem dekuji za vase nazory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.114 (?), 27.9.2015 20:25
Tak máte zasazeno na příští rok ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 28.9.2015 8:55

Sklidit, nové výhonky ulomit, na vzduchu-v jedné vrstvě nechat oschnout, brzy spotřebovat. Příště se více zaměřit na správný termín sklizně-bude-li to ovšem možné, že? O solaninu se toho napsaly stohy, pokud nebudete konzumovat zelené hlízy, či br.syrové ve velkých dávkách, nebojte se následků... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika