Míchání postřiku Ridomil



host - 110.160 (?) 
20.6.2021 22:19, zobrazeno: 1173x

Ahoj,
chci se zeptat, jestli mi někdo poradí, jak je to s mícháním postřiku Ridomil s listovými hnojivy. Uvádí se, že Ridomil není vhodné míchat s dalšími postřiky formou tank-mix. Týká se to i listových hnojiv? Konkrétně mi jde o kombinaci Ridomil + Vegaflor (+ smáčedlo Silwet). Je tato kombinace vhodná?

Díky
Marek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 21.6.2021 12:30

Koukal jsem se do návodu pro Ridomil Gold, a týká se to jen pro použití ve skleníku (aspoň tak jsem to pochopil).  Je to z důvodu poškození rostlin v horkém a vlhkém prostředí skleníku. Venku to nevadí. Ve skleníku lze udělat mezi postřiky několikadenní odstup. Nejdříve třeba Ridomil, za 3 dny listovou výživu. Stříkat večer a fest větrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.160 (?), 21.6.2021 19:16

Díky za reakci. Do skleníků se s tím nechystám, mám to na pole, čili předpokládám, že tedy nic špatného by z této kombinace nemělo vzniknout, takže vyzkouším a uvidím...

Používal jsem podle staré tabulky mísitelnosti postřiků Dithane + Vegaflor, kde byla tato kombinace schválena. Chemickým látká nerozumím, ale Dithane obsahuje látku mankozeb. Ridomil obsahuje též mankozeb (64 %) a systemickou látku metalaxyl (4 %). Takže co se týče složení, tak se oba přípravky dosti podobají, tak snad problém nebude v tom smíchání s Vegaflorem.

Mimochodem jsem si všiml, že u Dithanu i Ridomilu se blíží konec prodeje právě vlivem obsažené látky mankozeb. 

Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 247.147 (?), 22.6.2021 7:01
V každém případě je lepší nemísit koncentráty, ale dva zředěné roztoky. Pravděpodobnost nežádoucích interakcí se sníží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika