Míchání postřiku Ridomil



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 247.147 (?)
22.6.2021 7:01
V každém případě je lepší nemísit koncentráty, ale dva zředěné roztoky. Pravděpodobnost nežádoucích interakcí se sníží.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 110.160 (?), 20.6.2021 22:19, zobrazeno: 1175x

Ahoj,
chci se zeptat, jestli mi někdo poradí, jak je to s mícháním postřiku Ridomil s listovými hnojivy. Uvádí se, že Ridomil není vhodné míchat s dalšími postřiky formou tank-mix. Týká se to i listových hnojiv? Konkrétně mi jde o kombinaci Ridomil + Vegaflor (+ smáčedlo Silwet). Je tato kombinace vhodná?

Díky
Marek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 21.6.2021 12:30

Koukal jsem se do návodu pro Ridomil Gold, a týká se to jen pro použití ve skleníku (aspoň tak jsem to pochopil).  Je to z důvodu poškození rostlin v horkém a vlhkém prostředí skleníku. Venku to nevadí. Ve skleníku lze udělat mezi postřiky několikadenní odstup. Nejdříve třeba Ridomil, za 3 dny listovou výživu. Stříkat večer a fest větrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.160 (?), 21.6.2021 19:16

Díky za reakci. Do skleníků se s tím nechystám, mám to na pole, čili předpokládám, že tedy nic špatného by z této kombinace nemělo vzniknout, takže vyzkouším a uvidím...

Používal jsem podle staré tabulky mísitelnosti postřiků Dithane + Vegaflor, kde byla tato kombinace schválena. Chemickým látká nerozumím, ale Dithane obsahuje látku mankozeb. Ridomil obsahuje též mankozeb (64 %) a systemickou látku metalaxyl (4 %). Takže co se týče složení, tak se oba přípravky dosti podobají, tak snad problém nebude v tom smíchání s Vegaflorem.

Mimochodem jsem si všiml, že u Dithanu i Ridomilu se blíží konec prodeje právě vlivem obsažené látky mankozeb. 

Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 247.147 (?), 22.6.2021 7:01
V každém případě je lepší nemísit koncentráty, ale dva zředěné roztoky. Pravděpodobnost nežádoucích interakcí se sníží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika