Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den všem, musím reagovat na tyto příspěvky. Já osobně se připojuji ke všem, co preferují bezchemické ošetřování brambor. Neboť chtě nechtě, vždy se přes listy dostane do systému rostliny část chemické dávky, která pak dopravním systémem rostliny putuje do hlíz, které se následně konzumují! Ovšem když už není zbytí, jako u nás letos, je nutno pro zachování úrody sáhnout po něčem účinném avšak méně drastickém. Já se přikláním k přípravku CALYPSO. Jsem s ním skutečně spokojen co se týče účinnosti, protože po mandelinkách zatím není ani stopy. Výrobce uvádí ochrannou lhůtu 21 dní pro odstranění reziduí, což znamená, že účinnost je cca 14 dní! Proč? Protože tento moderní insekticid působí nejen jako kontaktní jed (jako většina ostatních jedů), ale také jako požerový jed. Účinná látka je navázána do pletiv listů a mandelinka, která přiletí např. týden po aplikaci nic netušíc sežere kousek listu natě brambory a jed ji zparalyzuje a následně usmrtí působením zevnitřt. Po třech týdnech toto však již přestává učinkovat, protože se toxické látky z listů postupně vylučují. (proto ochranná lhůta 21 dní, po níž se dají brambory sklízet!) Přeji mnoho úspěchů v boji proti tomuto americkému škůdci.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika