Co to je?



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 232.235 (?)
20.11.2012 19:14

Snaha se cení!yes Ale český internetový rybníček je malý. Je třeba hledat ve světě. A samozřejmě nikoli pod českým názvem, ale pod vědeckým ("latinským"). A když hledám semínko, přidám třeba anglické seed.

A je to.yesyes

Anebo jsem ještě zkusil ještě druhou variantu: "svůj" obrázek jsem zkusil prohnat přes google - vyhledávání pomocí obrázků a po několika málo pokusech (nejsem v tom zkušený, dělal jsem vyhledávání pomocí obrázku zatím pouze několikrát) se mi podařilo původní stránku "mého" obrázku vyhledat. Michalův obrázek rozrazilových semínek se mi však najít nepodařilo sad.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 39.86 (?), 20.11.2012 20:21

Ano paní Lído, vločkovač je oloupal a rozplácl na velikost tří milimetrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 232.235 (?), 20.11.2012 19:14

Snaha se cení!yes Ale český internetový rybníček je malý. Je třeba hledat ve světě. A samozřejmě nikoli pod českým názvem, ale pod vědeckým ("latinským"). A když hledám semínko, přidám třeba anglické seed.

A je to.yesyes

Anebo jsem ještě zkusil ještě druhou variantu: "svůj" obrázek jsem zkusil prohnat přes google - vyhledávání pomocí obrázků a po několika málo pokusech (nejsem v tom zkušený, dělal jsem vyhledávání pomocí obrázku zatím pouze několikrát) se mi podařilo původní stránku "mého" obrázku vyhledat. Michalův obrázek rozrazilových semínek se mi však najít nepodařilo sad.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 236.185 (?), 21.11.2012 23:29

Nakonec přidám ještě jeden příspěvek (několik bodů) k rozjeté a již i zklidněné diskusi.

  1. Beru to tak, že postupné odhalování pravdy (snad!) je zajímavější, než prosté konstatování odpovědi. Ano, stačilo napsat "svízel přítula" a tazatel by se odpovědi dočkal hned.
  2. Takhle jsem si já - a předpokládám, že i mnohý další -  potrénoval sem tam nějaký mozkový závit a vzpomínal, co mi ty fotky připomínají, kde jsem to už viděl...
  3. Objevil jsem (alespoň pro sebe jsem objevil, že to jde) taky možnost přímého vložení fotky do textu příspěvku. (Nyní je příspěvek s fotkou již upraven do standardní podoby: fotka je pod příspěvkem, nikoli přímo v textu).
  4. Fotku, kterou jsem vložil, jsem našel pomocí google, vyhledávání obrázků, "galium aparine seed". Z mnoha fotek mne zaujala hlavně tahle, která neměla patrné zachytávací háčky.
  5. S háčky by bylo snadnější semínko poznat. Myslím, že každému se už přihodilo, že tyto "minikudlibabky" musel dostávat ze svého oblečení anebo třeba z Lídou zmíněných koček (či psů).
  6. Háčky se při pomnutí kuličky mezi prsty snadno omačkají či odrolí a pak už se tolik nechytají. I při výrobě těch vloček semínka procházejí mnoha stroji od kombajnu, přes čištění, třídičku, sušení, silo apod. až po vločkovač a háčky se tedy touto technologií omelou tak, že na vložených fotkách "svízelových vloček" už není vůbec patrné, že na semínkách háčky kdysi byly.
  7. Text u fotky, kterou jsem vložil, jsem původně ani téměř nečetl. Když jsem si ho dodatečně přečetl, vzpomněl jsem si, že i já jsem se kdysi letmo nachomýtl k přebírání a třídění zuhelnatělých semínek z nějakých vykopávek: zvlášť obilí, zvlášť příměsi a hlavně semena plevelů (archeobotanika). Takže jsem si z paměti díky ovesným (a svízelovým) vločkám vydoloval i tuto polozapomenutou vzpomínku. Ale pamětník, "ctihodný kmet" ještě nejsem.

Dobrou noc a sladké sny všem přeje

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.86 (?), 22.11.2012 15:57

Taky přidám skušenost vydolovanou z paměti. 

Ze Svízelí bývá svízel. Nejenom na kalhoty, ale i do paměti se chytá.      V chovu brojlerových kuřat který jsem měl na starosti jako zootechnik docházelo k velkým úhynům mláďat ve věku dvou až pěti dnů . Když jsem je pitval v žaludku bílé záhadné kuličky, ve volátku hnědé, no chvíli nám to trvalo než jsme přišli na to, že je to svízel přítula. prošel šrotováním granulací . Při zhlénutí obrázku a větě v ovesných vločkách mě okamžitě napadlo co to je.

Všechny Vás zdraví a život bez veškerých svízelů přeje

           Jaroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika