Co nespálí jižní slunce?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
barra - (24) - 19.246 (?) 
10.2.2009 22:13, zobrazeno: 55455x

Stále hledám něco, čím bych mohla osadit své závěsné (samozavlažovací) žardinky - visí mi na celodenním slunci, což je dost velký problém...  Měla jsem verbeny - ty byly spálené... loni balkongold - ten věčně uvadlý a to jsem každé ráno vydatně zalévala, co se vešlo... Poradíte prosím někdo?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 48.29 (?), 10.2.2009 22:16
Coleus a Sanvitalia Vas urcite nezklamou, take je pestuji, protoze vse ostatni neprezilo, ani muskaty, proste nic... tak tyhle rostlinky vyzkousejte
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 10.2.2009 22:57

Klasické vzpřímené muškáty by měly v pohodě přežít, mám je na jihojihozápad v obyčejných truhlících a jsou to kytky z Afriky. Ale záleží i na zemině - použijte "zahradnický substrát B", v tom jdou perfektně, on totiž tolik nevysychá jako jiné rašelinové substráty.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
barra - (24) - 19.246 (?), 10.2.2009 23:10

Zde je foto dotyčných závěsných žardinek, které potřebuji osadit:

závěs
závěs
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.170 (?), 26.12.2009 18:04

Přidávám souhlas. Sanvitálii pěstuji na jižním okně v samozavlažovacím truhlíku a je pokaždé krásná Také mám na tomto místě krásný pletrantus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
gabca - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 191.75 (?), 11.2.2009 22:42

Určitě můžu doporučit už zde zmíněnou vitálku (sanvitálii). Snese toho opravdu hodně. I když úplně uvadne, po zalití se brzo vzamatuje. Je to vděčná kytička.

Já na jižní straně pěstuju milionky (million bells), bacopu a všelichu (brachycome). Chce to zalévat bu´d brzy ráno nebo až navečer a hlavně hnojit a hnojit...

Z loňska

milionka + všelicha + bacopa
milionka + všelicha + bacopa
vitálka s břečťanem
vitálka s břečťanem
v závěsu...
v závěsu...
na pergole
na pergole
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
barra - (24) - 19.246 (?), 12.2.2009 22:57

Gabi, tak tohle jsou kytičky mých snů na to asi musí být talent, a ten já dle všeho nemám - ale pokusím se, když mám takovou inspiraci

Napadá mě - ta vitálka je pouze ve žluté barvě? Máme žlutou fasádu, asi by to chtělo něco kontrastnějšího...?

A ještě k výsevu balkonovek - asi už je nejvyšší čas, že?

Díky moc za rady, Bara

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
gabca - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 191.75 (?), 13.2.2009 18:43

Báro, vitálka je většinou žlutá, buď ze zeleným prostředkem (viz, foto) nebo s hnědým (taková malá slunečnice). 

Ke žlutý fasádě si ji dovedu představit a k ní bych dala něco do fialkova, třeba tu všelichu (je světlejší)a milionku(ta by mohla být tmavá). Když se to s kytičkama naučíš, můžeš mít na jižní straně i tu verbenu (co ti tam nešla). Mohla ti chytit i nějakou plíseň, píšeš, že ti usychaly listy. Nejlepší je kytky zalívat dospodu. Já si vloni pořídila samozavlažováky a nemůžu si je vynachválit.

A k výsadbě? Vloni jsem si vysadila všelichu, ale nakonec byla úplně jiná (ne tak pěkná), než kterou kupuju v supermarketech. Já si většinu sazeniček kupuju už předpěstovaných. Když koupíš malé, jsou levnější (řekla bych i zdravější) a dorostou ti stejně jako ty větší a dražší.

sestry kyti : k nim bych viděla ještě tu žlutou
sestry kyti : k nim bych viděla ještě tu žlutou
tady máš i verbenu, taky na jihu
tady máš i verbenu, taky na jihu
tahle je z netu, taky by nebyla marná co?
tahle je z netu, taky by nebyla marná co?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
barra - (24) - 19.246 (?), 14.2.2009 0:48

Zdravím Gabi

i ty mé žardinky jsou samozavlažovací, každé ráno dospod naleju konvičku vody (prostě co se vejde).  Žádné lepší foto mých pěstitelských neúspěchů nemám (uvedené foto je výřez z fotky dokumentující probíhající práce), ale plíseň bych nejspíš vyloučila - ta verbena mi krásně narostla, bohatě kvetla - do doby, než přišla vedra - to byl začátek konce, dříve krásně zelené rostlinky začaly světlat, a lístky od krajů usychat (svítí na ně celý den). Tak nevím...

Letos určitě zkusím nějakou vícedruhovou výsadbu - tedy pokud se mi podaří sehnat něco z toho, co mi radíš, budu muset ve správný čas vytáhnout rodinku na výlet s utajeným cílem v zahradnictví Bydlím totiž na vesnici, a v nedalekém městečku neseženu nic víc než klasiku - muškát, verbenu a petunku... Takže stále ještě varianta se semínky zůstává ve hře.

Díky moc za rady a krásné fotečky, Bara

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
gabca - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 191.75 (?), 22.2.2009 22:48

Ahojky Báro!

Určitě si udělej čas a vyraž na nákup někam do supermarketu nebo zahradnictví. Já jezdím každým rokem do HK a prolezu Obi, Baumax a Hornbach. Nikdy nepřijedu s prázdnou. Ale chce to vyrazit už tak v dubnu, to mají všude největší výběr a hlavně jsou sazeničky pěkné a zdravé. Já je zasadím do truhlíků a nechávám je chvíli ve verandě a když už je venku hezky, postupně je otužuju. Občas je to takové sem a zase zpět...

Ale pokaždé se mi za moji péči oplatí bohatým kvetenstvím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika