Vzdálenost tůjí při výsadbě



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 180.2 (?) 
22.9.2009 14:52

Kdepak jste přišel na to, že mě živí zahrady 7x5metrů? Psal jsem o šířce zahrady 7 metrů, délka vychází dle toho, jaké plochy se v dané lokalitě nabízí. Mimochodem, navrhnout ozelenění malé zahrady je kumšt, protože když se netrefíte kompozičně do jedné dřeviny je problém. Na velké ploše to nebude vůbec znát. Nicméně jste neodpověděl na to, které listnaté dřeviny je možné na tak úzké parcele použít. Směle do toho! Moje projekty umožnily dvěma obcím umístění na prvním a druhém místě v soutěži Obec roku. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
host - 17.14 (?), 13.9.2015 8:55

čtu váš názor, a pana Stanislava. Hledala jsem mnoho variant jak oddělit společný dvůr, dala jsem tam pletivový plot a oddělila plátnem, ale nesplńuje to pocit soukromí, jak přenosu zvuku tak viditelnosti, když bych použila jakoukoliv dřevinu mimo túje tak pio vzrostení těchto dřevin se tímto úzkým prostorem neprotáhne nikdo a nic. Ano taky jsem si říkal túje patří na hřbitov, ale změnila jsem názor, túje vám zajistí naprosté soukromí, a ohledně ceny určitě nejsou nejlevnější varianta, levnější je koupit si smrčky za 4.90,-kč/ks, ale ten vám nesplní výšku jaké bych potřebovala dosáhnout. Smrk potřebuje daleko větší šíři k růstu jak túje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 85.158 (?), 30.9.2018 15:56
No fuj, já su z Valašské a pozvat si architekta na zahradu a on mi tam ta textilií, nebo postaví zeď z umělého šutru.dobre zvolené místo pro tuje je dobrá volba.samozrejme nejde si tom obsadit dům.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 13.9.2015 9:17

Když už jste tam měli pletivový plot, tak jste ho mohli popnout břečťanem. Jen pro sousedy by to byla pohroma, pokud by se zanedbávala údržba z jejich strany.  Taky nejsem přítelem "hřbitovního" řešení, ale nejsem nepřítelem tůjí. Stanislaw výše jistě potvrdí, že "hřbitovní" je tůje, když je to monokulturní řešení. Pokud však plošný prvek nějak vhodně zarámujete ze stran, oživíte na středu nebo použijete jako pozadí s prostorovým prvkem popředí je to asi jako když koukáte na stěnu baráčku bez oken a fasádu členěnou okny a římsami (nebo i fasádu bez oken, ale oživenou slunečními hodinami, plastikou nebo sgrafitem). Na malém dvorečku je problé tůjí i v prostorovém záboru. Ale ten je stejný i pro některé listnaté dřeviny (habr, buk, bobkovišeň,...).  Užší zábor by měly jen úzce sloupovité formy jalovců a tisu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.205 (?), 22.9.2009 13:30

Nejsem si jistá jestli se podaří aby plot z tuji nestříhaný mi nezabral více místa než je žádoucí na zahradě 5*7m??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 22.9.2009 23:19

A nešel by použít na plot některý ze sloupovitých jalovců? Třeba Hibernica? Připadají mi užší...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 23.9.2009 12:36

Jalovce by sice použít šly, bývají úzké, ale pod tíhou sněhu se často rozklesávají a hůře se stříhají, hůře regenerují. (A pohledově jsou jalovce skoro totéž, co tůje; mnozí laici to nerozlišují).

Zažil jsem cca 3-4 m vysokou tůjovou souvislou stěnu širokou pouhých 30 cm. Asi by se nedala udržet z jakýchkoli tůjí, ale Smaragd by to jistě při pravidelném stříhání zvládl.

A v úzké zahrádce u řadového domku se dá celkem samozřejmě předpokládat, že živé ploty budou stříhány, aby nezabraly moc místa.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.6 (?), 27.9.2009 19:05

Dobrý den, sleduji Vaši diskuzi a rád bych se dověděl jaké dřeviny lze použít místo tůjí. Nejsem odborník a Potřebuji letos na podzi vysázet asi 40m něčeho jako živý plot. Můžet mi poradit jaké konkrétní dřeviny by to mohly být, když na tůje? Děkuji. Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 27.9.2009 23:12

Jakou si představujete výšku a šířku plotu, o kterou světovou stranu se jedná, slunce nebo stín, jakou máte zem, fouká tam hodně vítr???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.36 (?), 28.9.2009 13:23

Výška plotu cca 2,0-2,5 metru. šířka do 1 m, jedná se o jih, celý den na slunci. Zem je na..., ale dá se namíchat, ne? Fouká mi tak velmi hodně, mělo by sloužit i jako větrolam. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika