Vzdálenost tůjí při výsadbě



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 145.195 (?) 
3.11.2009 19:54

souhlasím s p.Stanislawem o nemodních tújích-nevím kde spousta lidi tyto informnace pochytila o tom že túje jsou maloměštácký vkus je to od nich hnus se takhle vyjadřovat o něčem když o tom nemám ani páru. zahradník 20let praxe (lesoparky)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 129.96 (?), 24.11.2009 14:04

Podle některých diskutérů mám asi špatný vkus.  Je mi líto, ale tůje mi připadá krásná a do živého plotu ideální.

Živé ploty z listnáčů jsou také hezké. Ale napodzim je třeba si vyhrnout rukávy a hrabat listí. A když to shrabete, tak je Vám vidět do zahrady jak do cíle. Krom toho listnáče, aby trochu vypadaly v létě, je třeba zkrátit a napodzim ještě jednou. Tůje se zastřihnou jednou v září, přírůstky jsou nesrovnatelně menší a je pokoj. A i v zimě je plot neprůhledný.

Kromě toho je pohled do sytě zelené stěny velice příjemný a uklidňující. Alespoň tedy pro mě, nikomu to nevnucuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.162 (?), 6.3.2010 23:17

Přesně tek. Můj názor je stejný. Vymyslet tisový plot pro zahradu s malýma dětma, psem atd. není moc OK... i když červené míšky jedovaté nejsou, lákat budou. Listnatý plot je podle mě naprostý nesmysl... musí se o něj pečovat, je většinou "ostrý" (konce větví) a na podzim se pod ním drží bezvadně binec, který nejde ničím normálním vyhrabat. Až budu stavět, obeženu zahradu maloměšťáckýma tujema, na které nebudu muset 10 let ani šáhnout a budou pořád pěkně zelené. Až budu mít na zahradníka, který mi bdue denně tančit kolem plotu s křakořezem, tak si pořídím habr nebo něco jiného vznešeného. Jinak tady všichni mluvili o těch milionech možností místo tůjí a zazněly tu všehovšudy tři, tis, hruška a habr. Tak bezůdržbový matroš jako je hřbitovní tůje myslím neexistuje. Ale nejsem architekt, tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 34.59 (?), 18.3.2010 13:11

K těm tůjím ještě z jiného soudku, sousedi mají tůje, už hooodně vysoké a teď jim chcípá jedna za druhou :-) tak, že normálně zhnědnou a uschnou. Zajímalo by mě, jestli je to stářím nebo nějakou chorobou :-) sousedi pod námi mají totiž tůje taky hrozně vysoké a lezou nám skrz plot (vysoké myslím cca 6 metrů, ale nemám odhad, rozhodně to už není plot, ale stěna, jsou vyšší než 30 letá neudržovaná třešeň, kterou mají hned vedle)

Docela bych nějaké prořídnutí ocenila :-D tak jestli se můžu těšit, že je taky choroba napadne. Stíní nám půl zahrady. :-) Hlavně aby taky nenapadla nějaké jiné dřeviny...

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.25 (?), 14.10.2010 19:18
No záleží jak to chcete, pokud jako plot z tůjí tak cca 50-70 cm. Záleží také na odrůdě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.35 (?), 13.9.2015 17:26

prosim o radu. Vzdalenost sazeni thuji od sebe se mysli od kminku po kminek nebo aby mezi thujemi byla urcita vzdalenost? Nevim jak pri sazeni to merit.Dekuji Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 13.9.2015 18:25

Dírka od dírkywink, často se chybuje i při sázení u např. pletivového plotu-to už ovlivniloangry spoustu sousedů... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 14.9.2015 10:47

Dobrý den, vzdálenost je myšlena mezi kmínky. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.35 (?), 19.9.2015 13:37

dobry den, zasadila jsem thuje smaragd 50-60cm od sebe.Bylo mi doporuceno je sazet 50-70cm od sebe. Ale tady jsem se docetla, ze se muzou sazet i klidne 70cm a dale. Chci aby se mi spojili a byl z nich plot cca 2m vysoky. Ptam se je to v poradku, ze je mam na vzdalenost 50cm nebo to mam moc blizko u sebe a nepujdou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika