Vzdálenost tůjí při výsadbě



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 217.123 (?) 
2.11.2009 13:04

Pane Stanislawe, pokud svým klientům realizujete sedmimetrové zahrady, tedy přesněji řečeno náhražky zahrad (taková šidítka) potom vás lituji. Tam skutečně není moc co na výběr. Ale tůje bych tam ani tak necpal. Viděl jsem již spoustu zahrad ve městě i na venkově, spousta jich byla s tůjemi, to je pravda, ale většinou vypadaly hrozně. Skutečně jak na hřbitově. Nedám na módnost, nedám ani na rady "architektů", dám na intuici. Je to hrůza. Vrcholem jsou tůje (nevím jméno) sytě tmavé, štíhlé jak svíce, rychle rostoucí. Viděl jsem z nich plot jednořadý, vysoký asi 4 metry, divím se, že majitele z toho neodvezli do léčebny. Něco tak deprimujícího jsem ještě neviděl. Tůje jako solitéry (resp. cypřiše a to rozložitější) ano, jako plot už probůh ne.
 rojack

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
host - 180.2 (?), 2.11.2009 15:25

Dobrý den. Děkuji za vyjádřený soustrast, taky to tak někdy cítím. Ale určitě je tam necpu, jen tady na této diskusi nejde postihnout vše, co těm návrhům předchází. Popíšu trošku tu poslední zahradu. Sice tam místa je dost, ale bylo to neoblomné přání majitelů, kteří na místě původní cihlové zídky vystavěli úplně novou, také cihlovou a moc pěknou. Ale sousedi, zvláště nejstarší spolumajitelka nemovitosti neváhá k této zdi přistavět žebřík a klidně se dívat, co se na té nové zahradě děje. A tak skutečně vzniknul požadavek thují, které dorostou do výše 4 metrů. Snažil jsem se to rozmluvit, že paní už je stará, takže ji to přejde, ale kdepak. Prý ti majitelé nové zahrady šokovali své sousedy po obou stranách tím, že 200 roků na zahradách mají všichni brambory a najednou je mezi nima okrasná zahrada! Ale razantní a to sice technické řešení jsem viděl u nás na Hané, kde si jedna rodina postavila fungl nový dům a aby na něj nebylo vidět, tak pohled od sousedního paneláku brání lešeňářské trubky na výšku a na nich je ta zelená tkanina, jak ji používají zedníci, aby na ně nebylo vidět. Takže tak. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dulinkav - (26) - 225.37 (?), 3.11.2009 13:26

Dobrý den, tato diskuze mě zaujala, ale néé tématem, ale tím, jak jste zde začali řešit vkusnost a nevkusnost tůjí.Myslím si, že každý máme vkus jiný, takže,kdo chce má tůje a kdo né, tak je nemá!?:-))já mám:-))

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dulinkav - (26) - 225.37 (?), 3.11.2009 13:35

tak a do mě.-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.15 (?), 3.11.2009 13:50
uz ve skole nas ucili, ze dnesni trend ohradit pozemek tujema je katastrofalni a musim rict, ze to pravda, na hrbitov je spickova, ale domu bych prece jen volil neco noveho, vzhledneho a ne tak nudneho! vsem vskutku doporucuji tis jako stale zeleny a nebo opadave, ktere prece jen vnesou do zahrady šmrnc a barevnou jiskru, myslim, ze i stena z revy ci hrusní musi byt zarucene lepsi nez ta tujova!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 3.11.2009 15:36

Hmmm, když vidím tis tak se nijak nebavím, ale ani nenudím. A když vidím tuji tak je to to samé. Co to je za blbost učit se, že tůje je nudná. Prostě je to strom, Ještě jsem neviděl strom, který by vyprávěl vtipy nebo dělal nějaké zábavné kousky. Spíš tis je se svým tmavým jehličím zakový ponurý.

PS: Na zahradě nemám ani jednu tůji a ani jeden tis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.15 (?), 3.11.2009 16:15
rekneme, ze plody tisu jsou vabne za to tuje..ty hnedy plody... no komu se libi?... tez reznuti tuji take neni idealni, za to tis dokaze obrazit i ze stareho dreva a zahusti se cely, to take tuje neumi... jedine plus je, ze tuje roste rychleji, je to jako v kramu-rychle narostle kure neni kvalitni za to kure, ktere je normalne krmeno na vesnici je prece jen o necem jinem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 177.16 (?), 18.4.2010 22:42

Tis je hezký a stálezelený - ALE pomalu roste, za 12 let, co ho mám - tvaruji z něj kouli - je cca 1.30 v průměru, než by z něj narostl živý plot, odvezli by mě do blázince mnohem dřív z pohledu na nepořádek sousedů, než z řady tůjí a stejné je to s opadavými listnáči.  K čemu živý plot, když funguje jen část roku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 24.11.2009 17:39

Pro pí Vandu - jen maličkost - dle fotek vám za chvíli prorostou plotem, máte je u něj hodně blízko. Jinak si myslím, že je věc každého, z čeho si plot vysází. Když ho chce mít jednotvárný a stejný jako padesát sousedů okolo...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.36 (?), 29.1.2010 10:55

krásné fotky, super

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika