Thuje z Obi a Baumaxu



host - 62.215 (?)
21.12.2007 19:15

Já bych chtěl mít ty peníze, co jste za to dala. Zasaďte smrčky, je to domácí rostlina, já jsem, ve Fóru četl vůči smrku odsudky. Je to pouze neumění. Kde je seženete? Radá snadná. Náletové s. možná seženete. Nebo v lesnické školce. Víte, já už nemohu radit. Jsou zde bohužel takoví čtenáři, kteří Vás za rady ne košer, zašlapou do země. Zasejte semena, ze šišek. Ty se snad v lese smí dosud sbírat, ale nejsem si tím jist. S pozdravem Zdeněk Dukát zdendukat@volny.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 62.215 (?), 21.12.2007 19:15

Já bych chtěl mít ty peníze, co jste za to dala. Zasaďte smrčky, je to domácí rostlina, já jsem, ve Fóru četl vůči smrku odsudky. Je to pouze neumění. Kde je seženete? Radá snadná. Náletové s. možná seženete. Nebo v lesnické školce. Víte, já už nemohu radit. Jsou zde bohužel takoví čtenáři, kteří Vás za rady ne košer, zašlapou do země. Zasejte semena, ze šišek. Ty se snad v lese smí dosud sbírat, ale nejsem si tím jist. S pozdravem Zdeněk Dukát zdendukat@volny.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.33 (?), 22.12.2007 10:33

Soused je má z OBI už 5. rok a jsou super. Já je mám ze zahrady čech a 4. rokem začaly usychat. Tak na radu otce jsem je postříkal hypermanganem prolil vodou každý 3 den a chytli se. Prej je to nějaká plíseň, a proto nemají být blízko ovocných stromků, což já mám. Ale už je prozatím klid, a mají i přírustky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.4 (?), 30.9.2009 13:22

Dovoluji si poznamenat, že randapem lze tuje zničit pokud je postříkáte celé. Takže pokud by Vám soused nedopatřením - závan větru - zasáhl tuje postřikem, uhynula by pouze postříkaná část. Odvrácená část by zůstala zelená. Po aplikaci postřiku by postižená místa za 3 týdny začaly žloutnout až by uschla. Dokonce jsem se dozvěděla, že v podzimních měsících tuje postřkem randap tak lehce nezničíte, prý se na podzim v lesních školkách hubí plevel postřikem i přes stromky a jim to neublíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.96 (?), 11.10.2009 23:17

Roundup působí pouze na rostliny ve vegetaci, kdy je rozváděn postřik z postříkaných částí do celé rostliny včetně kořenů. Pokud aplikujete na jehličnany v pozdějším podzimu, kdy již u nich nastoupí veget. klid, tak jim nemůže ublížit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 129.199 (?), 2.10.2009 16:28

Dobrý den, já mám ještě asi 40 ks thují occidentalis 60-80 cm velkých, na zahrdě vypěstovaných pro svůj živý plot a zbyly mi, jsou ze semen 4leté sazenice. Mé kamarádce se před lety stalo to samé, ale když jsem ji viděla, jak jich několik vysadila, zeminu dostatečně neupěchovala při sázení(aby tam nezůstalo moc vzduchu, jak mi říkal známý zahradník, tak pak začínají usychat a není viditelné proč, tak možná je to ten samý případ. Já jsem jí to samozřejmě říkala, ale myslím, že zbytek thují rovněž odbyla, což nemusí být váš problém, ale tyto thuje mám stálezelené a v zimě nevymrzají, protože jsou vypěstované tady na severu, takže mi u chaty vydržely všechny, co jsem přesázela, nejsem zahradník, ale udělala jsem všechno, co mi poradil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.66 (?), 6.10.2009 9:54
Mam cypřišky (modro stříbřité, ploché větévky) z Kauflandu. Bral jsem jich 15 a z toho mi jedna zrezivěla napůl a jedna je taková, narezlá našedlá, ale dále už neupadá. Jinak všechny ostatní drží. Osobně si myslím, že tyto tůje a cypřiše mají na svou velikost téměř jeden metr, ve které jsou prodávány, příliš osekaný kořenová val. Pak jim téměř rok trvá než se oživí. Samozřejmě rostlina po přesazení buduje nejprve poškozenou část - kořeny a pak začne přirůstat na objemu. Poznal jsem to krásně u těch mých, kdy až teď po cirka roce a na podzim začal být vidět světleji zelený přírůstek. Dle mého - pokud rostlina přežije první rok po koupi a jsou na ní patrné už přírůstky, tak poté již zrezivění nebo uschnutí hledejte jinde, než že je ze supermarketu. Jinak jsem si koupil v Kauflandu ještě před měsícem malé tůjky, cirka 20 - 30cm. Světle zelené a cosi podobné jalovci a ty se chytly okamžitě a okamžitě na nich byl znatelný přírůst několik cm. Možná bych tedy bral menší rostlinky, které nejsou ještě tak problematické na přesazovaní a změnu klima. Za ten rok či dva Vám dorostou i ty metrové, které se musí dost složitě aklimatizovat a přizpůsobit, a tak pomaleji narůstají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.96 (?), 11.10.2009 23:21

Naprosto bych souhlasila!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.216 (?), 4.5.2010 19:11

Dobrý den - taky potřebuju pomoc,

- nemám cypřišky modré z Obi ani z Bumaxu- vypěstovala jsem si je sama a jsou už veliké. Mám je 10 - 15 let a loni začali hnědnout a letos je to ještě horší. Jsem samozřejmě neštěstná, že o ně přijdu. Stříkám je mědnatými postřiky, přidávala jsem hořkou sůl.  Loni hodně zalévala. Tak nevím, co s tím !!! Poradí někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.49 (?), 21.2.2019 17:34
Modrozelene jsou velice nachylne na vsechno... 2 ze 3 vzdy odejdou... Z me zkusenosti, navic jsou pouze okrasne. Roztou pouze do vysky, do sirky pouze trochu... Svetle zelene jsou levnejsi a prorustaji do sebe, uschne 1 z 20ks.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.249 (?), 16.4.2011 7:56
Prosím Vás lidi, jelikož thuje už léta pěstujeme pro prodej(v různých druzích a velikostech),tak řeknu toto.Když vidím ve zmiňovaných marketech jak jsou nebohé thujky naházené jako dříví na paletách s kompletně vysušeným balem, je mi z toho do breku.Pokud si toto někdo koupí, tak je šílenec, protože thuje mají všeobecně rády vlhkou zem.To se málo ví.Prosím vás ta thuje na té paletě, nebo vystavená na slunci před Baumaxem či Hornbachem je sice zelená, ale je už v podstatě "v pánu",protože má zaschlý kořenový systém.Na nadzemní části to není vidět, protože jde s velkým spožděním a laik to nemá šanci poznat.Uschnou mu (to je to rezatění) doma.Divím se, že toto není označeno jako klamání spotřebitele.Navíc je prodávají nekřesťansky draho.Kontejnerované thuje je nutné rovněž(jako i ty jen s balem) první rok zalevat, protože než rostlina zjistí, že už není v květníku, chvíli jí to trvá.Bal v takovémto případě doporučuji malinko narušit než se zasadí.Kupte thuje vypěstované u zahradníka na poli.Jsou otužilé, zvyklé na slunce a ledacos snesou, než krásně zelené na kterých je jasně vidět, že slunce viděly skrz rašlový úplet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika