Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Mam cypřišky (modro stříbřité, ploché větévky) z Kauflandu. Bral jsem jich 15 a z toho mi jedna zrezivěla napůl a jedna je taková, narezlá našedlá, ale dále už neupadá. Jinak všechny ostatní drží. Osobně si myslím, že tyto tůje a cypřiše mají na svou velikost téměř jeden metr, ve které jsou prodávány, příliš osekaný kořenová val. Pak jim téměř rok trvá než se oživí. Samozřejmě rostlina po přesazení buduje nejprve poškozenou část - kořeny a pak začne přirůstat na objemu. Poznal jsem to krásně u těch mých, kdy až teď po cirka roce a na podzim začal být vidět světleji zelený přírůstek. Dle mého - pokud rostlina přežije první rok po koupi a jsou na ní patrné už přírůstky, tak poté již zrezivění nebo uschnutí hledejte jinde, než že je ze supermarketu. Jinak jsem si koupil v Kauflandu ještě před měsícem malé tůjky, cirka 20 - 30cm. Světle zelené a cosi podobné jalovci a ty se chytly okamžitě a okamžitě na nich byl znatelný přírůst několik cm. Možná bych tedy bral menší rostlinky, které nejsou ještě tak problematické na přesazovaní a změnu klima. Za ten rok či dva Vám dorostou i ty metrové, které se musí dost složitě aklimatizovat a přizpůsobit, a tak pomaleji narůstají.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika