Rychlerostouci zivy plot



host - 175.130 (?)
5.2.2015 18:51

Dobrý večer. Rychle rostoucí živý plot?  Já mám asi 300 metrů smrkového živého potu. Když smrky v žiném plotu necháte jednu sezónu zakořenit a potm lehce přihnojíte, potom vám smrky můžou "ustřelit" v růstu i 1m za sezonu. Stačí?    Zdeněk

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 130.11 (?), 3.2.2015 15:45, zobrazeno: 17788x

Dobry den

mate nekdo zkusenost s tzv. rychlerostoucima zivyma plotama? Funguje to nebo je to jen tahani penez z lidi?

Neco jako extrémně rychle rostoucí zázračný živý plot 2. generace - s WonderHedge technológií

Diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.130 (?), 5.2.2015 18:51

Dobrý večer. Rychle rostoucí živý plot?  Já mám asi 300 metrů smrkového živého potu. Když smrky v žiném plotu necháte jednu sezónu zakořenit a potm lehce přihnojíte, potom vám smrky můžou "ustřelit" v růstu i 1m za sezonu. Stačí?    Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.9 (?), 5.2.2015 21:21

Jenže ten metrový přírůstek musíte hodně zakrátit, aby se rozvětvil a nevyholoval. Mám sice jen 50 m smrkového živého plotu, ale musí se mu věnovat dost péče, aby to vypadalo co k čemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.118 (?), 5.2.2015 21:42

Panove taky mam na chate i smrcky, ale rad bych i nejake ty listky, at to neni jednotvarne.

Takze nejaka zkusenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.19 (?), 23.10.2018 10:19

vysadil jsem Jilm (sibirsky), nakoupil jsem v Kruhu, tedy ne z Wonder hedge stranek, roste a pekne obrusta, muzu srovnat s habrem ci bukem co vidim v sousedstvi, ten muj roste rychleji, ale nemuze za to priprava pozemku? Udelal jsem brazdu a vylepsil kompostem, přidal hnuj, davam NPK...

Navic jak plot dosahne pozadovane vysky a bude bujneji rust, tak bude vyzadovat vice tvarovani..

proste vsechno ma neco... rychlost x udrzba

vysadba: male proutky, prvni rok cca 3x strih (naposled zari)

druhy rok na jare vyska cca po kolena

druhy rok na podzim cca 150cm 

PavelJC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.217 (?), 6.2.2015 8:56

Postavili sme dom, natiahli pletivovy plot a k nemu sme zasadili cyprusovec leylandsky - blue jeans. Prave kvoli tomu, ze rychlo rastie. A naozaj rastie rychlo. Zasadili sme asi 50cm vysoke stromceky a po cca 3 rokoch to malo vyse 2 metre.

No a potom prisla realita... ostrihal som tych 35 metrov plota a vysledkom bolo 1.5m3 zeleneho odpadu - 6 plnych poriadne natlacenych 240L kontajnetov na odpad. A toto je kazdy rok. Cize myslite aj na to kam s tym co z plota zostrihate. Zeleny je pekny, ale potrebuje udrzbu.

Kedze mam maly pozemok, tak z praktickych dovodov uz uvazujem nad vymenou za dreveny alebo betonovy, na ktory pustim brectan, kivi a asi aj hrusku. Predsa len ten zivy plot uberie asi 60-70cm na sirku, neda o on nic opriet, ani pri nom nic pestovat ani k nemu nic blizko postavit, lebo potrebuje svetlo.

Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.15 (?), 6.2.2015 9:10

Nerozumiem, preco tie orezky vyhadzujete ako odpad... Co takto skompostovat??? Nerozumiem tejto logike, ked sa zahradne zvysky vyhadzuju a potom sa kupuju kadejake drahe substraty a hnojiva. Tolko ekonomicka logika, o ucte k prirode nehovoriac...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.217 (?), 6.2.2015 9:56

Predstavte si kopu rozmerov 1m x 1m x 1.5m husto natlacenych vetviciek z cyprusovcov, ktore su v dlzkach od 1cm do 60cm a niektore drevne casti hrubky aj 3cm.

Na to, aby som naplnil ten 240L kontajner efektivne som pouzil starsieho syna, ktory ma asi 25kg na zatlacanie odrezkov do nadoby - cize to tam bolo naozaj poriadne napechovane. Takychto nadob som naplnil 6.

Ako spominam mam maly pozemok, na efektivne skompostovanie takehoto mnozstva by som potreboval kompost o rozlohe mozno 2x2m a to by vytvorilo vrstvu aspon 60cm hrubu a predpokladam, ze by to tam hnilo veeelmi dlho. Problem je ze toto mnozstvo sa objavi naraz v jeden den. Ak by som to vedel rozlozit v priebehu roka, tak to nie je problem.

Ano som zastancom kompostovania a aj kompostujem - domaci aj zahradny odpad, ale mam obmedzene moznosti.

Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 6.2.2015 10:20

Nerozumiem tejto logike, ked sa zahradne zvysky vyhadzuju a potom sa kupuju kadejake drahe substraty a hnojiva....to máte tak, má to kladný vliv na statistiky o průmyslovém produktu a výši životní úrovně. Když nakoupíte hnojiva, tak se příznivě projeví v těchto statistikách, kdežto když použijete na hnojení vlastní kompost, tak se to nijak neprojeví. Tedy životní úroveň těch co kompostují je nižší než těch co kompostují. Proto volám:  STOP KOMPOSTOVÁNÍ!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.129 (?), 23.10.2018 9:51

Dobrý deň... Používali ste nejaké hnojivo alebobspecialnu údržbu? Mne rastu akosi pomaly. Mam ich už 2 roky a prírastok minimálny... Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika