Rychlerostouci zivy plot



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 22.148 (?) 
22.2.2015 17:11

akorat tahani penez z lidi... jsem zahradnice, nesnasim thuje... presto rodice byli prevelice chytri a vysadili thujovy zivy plot... samozrejme se do toho okamzite dala rez, tak sse strikalo, hnojilo horkou soli a kdovi jakyma ... o kompostovani si mohu nechat jen zdat... vse konci v popelnici...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
host - 91.181 (?), 11.3.2015 14:49

Když jste zahradnice, tak byste mi třeba mohla poradit. My jsme před rokem koupili rodinný dům, líbilo se nám, že je ze všech stran živý plot a není od sousedů na zahradu vidět. Ovšem odstranili jsme starou pergolu, co byla na spadnutí a na stejné místo jí dávat nebudeme.  Stromy okolo pozemku jsou vysoké, ale s těmi si snad poradíme, ale z jedné strany byly nějaké keře, jenže byly vysoké asi tři metry a tudíž neplnily již tu úlohu, aby od sousedů k nám nebylo vidět a naopak, ostříhala jsem je a zůstaly jen pahýly dole, křoví nejspíš znovu naroste /nevím co je to za keř/, ale spíš uvažuji, že bychom to vykopali a na plot dali buď ten zelenou ošklivou stínící tkaninu a před to si nasázet střídavě tulipány - chryzantémy - a nějakou kytku co kvete hezky v létě nebo na plot pletený rákos a před to opět nějaké kytky podél celého plotu, který máme se sousedy... odhadem délka cca 40m. Co byste mi radila? Nebo tam to křoví mám nechat a pokusit se teď udržovat? jinak na túje je tam malý prostor, protože i ten keř je přímo na plotu. A ani nevím, jestli s tím rákosem nebo tkaninou musí soused souhlasit nebo jestli je plot náš tak nemusí? ale to nevím, nastěhovali jsme se nedávno a dům stojí cca 30let? Děkuji za radu. Nebo si před ten drátěný plot dát ještě jiný dřevěný, kde bude plaňka na plaňce, aby k nám nebylo vidět? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika