ptačí zob



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 152.242 (?) 
31.5.2007 20:23
Prosím o radu čím ošetřit živý plot z ptačího zobu, který je napaden očividně nějakým cizopasníkem. Lístky na keři jsou stočeny do trubičky a když se lístek rozbalí , tak jsou vidět nahnědlí ,velmi malí , cizopasníci. Vypadá to jako mšice, jenže mnohem, mnohem menší. Za léta co tyto keře doma mám se mi to dosud nestalo. Děkuji za případnou zkušennost, či radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
host - 160.101 (?), 6.6.2007 9:33

Dobrý den. Sice nevím jak se tento škůdce jmenuje, ale už několik let při jeho výskytu provádím postřik insekticidem Karate. V této oblasti bych radu také velice uvítal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.130 (?), 16.6.2009 21:33

Dobrý den, také bych uvítala radu, jak se s tímto škůdcem vypořádat. Máme ptačí zob vysoký 2 m 30cm a letos poprvé se na jednom místě (asi 2 keře) objevil problém - listy jsou načernalé, stočené a po určité době opadaly, takže je keř holý jako v zimě. Může mi někdo poradit jak ho zachránit? Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.228 (?), 23.8.2010 14:43
Dobrý den, mám nejspíš podobný nebo stejný problém jako v předešlé reakci... mám ptačí zob vysazený tři roky a letos mi začal odcházet jeden keř po druhém. Nejprve začaly listy černat, potom opadaly a keř vypadal, jako by uschnul... mylsela jsme, že to je mravencema, protože jsem je atm občas viděla, ale celé léto jsem to proti mravencům ošetřovala a stejně vždy keř opadal. Vždy jeden... potom vedle a tak dále. Už mám místo v plotě tak 1, 5 holé. Nevím, co s tím, prosím o radu... DĚKUJI.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 177.17 (?), 25.8.2010 8:49
Podla opisu sa jedna o masivne napadnutie voskami.Mravce sa zivia sladkymi vyluckami vosiek.Odporucam postrek pripravkom Pirimor, Karate,Decis a intenzivnu zavlahu, to je asi 10l vody denne pre napadnutu rastlinu aby sa podporil rast novych listov.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.30 (?), 11.3.2007 10:23
Je Ptačí zob jedovatý?Myslím bobule,které jsou po odkvětu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.162 (?), 30.3.2007 12:56
je
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.206 (?), 14.4.2007 16:20
Ptačí zob rozhodně není jedovatý! Proto už ten název ptačí zob, je to častá potrava pro ptáky. Vím to jistě, rostliny jsou mé zaměstnání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.205 (?), 2.5.2007 13:42

Dobrý den,

pro hosta, který se domnívá, že ptačí zob není jedovatý. Samozřejmně , že jedovaté jsou pouze plody a pouze pro lidi (odtud i název).  Pokud jsou rostliny  Vašim zaměstnáním, určitě si snadno najdete pramen (Kare Hieke : Praktická dendrologie II.díl)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 22.77 (?), 8.5.2007 21:35
Dobrý den! Poradíte mi prosím někdo, do jaké vzdálenosti sázet ptačí zob na živý plot? Bude lemovat plot mezi námi a sousedy - jak daleko od plotu, jak daleko rostlinky od sebe? Chci ho dát co nejblíže k plotu, aby nám neubíral naši malou zahrádku. Děkuji za radu!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika