ptačí zob



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 49.39 (?) 
16.2.2009 15:55

A jestl je máte dostatečně husté, tak bych "natvrdo" podle p. Stanislawa sestřihnul každý druhý keřík a "naměkko" podle Daniely tu druhou půlku.

A aby dobře rostly - v první půlce vegetace dost intenzívně hnojte - a třeba je ještě budete moci jednou zastřihnout, aby lépe hostly.

 Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 223.4 (?), 16.2.2009 22:26

Zastřihněte je jak říká pan Stanislaw 15-20cm, protože, jinak Vám plot nezavětví až k zemi - vzniknou vespod nevzhledné díry. H.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 247.233 (?), 19.2.2009 21:59

Vsichni se tu bavite o zastrihavani pt.zobu. Me by zajimalo proc mam rostlinky hnede a na vzhled suche. Jsou spalene mrazem? Co s nimy delat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 19.2.2009 22:24

Ustřihněte si větvičku a potom ji řízněte pod kůru. Pokud je řez zelený, je to v pohodě. Pokud jsou nějaké barevné změny, může to být horší, ale i kdyby namrznul, tak spolehlivě obrazí.  To ale dělá Ligustrum ovalifolium, že namrzá. Ligustrum vulgare je velmi otužilé. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.231 (?), 20.2.2009 7:21

Konečně někdo připojil základní botanické rozdělení ptačích zobů na nejznámější dva druhy. Vejčitolistý ptačí zob snadněji omrzne nebo zmrzne (je srovnatelně citlivý jako réva). Může však být celou zimu krásně zelený. Zvláště, pokud se na podzim zalévá a v zimě není mráz pod -15 st. Mívá u nás málo plodů.  Většina kultivarů ptačího zobu obecného (L. vulgare) naopak opadává. Mívají hodně nápadných plodů. Z prodávaných kultivarů neopadává např. L. vulgare atrovirens, ale neopadávají ani úplně jiné (bezejmené) rostliny ptačího zobu vzniklé jako náhodné hybridní semenáče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.243 (?), 4.3.2009 22:31

Omlouvam se, pokud jsem neco prehlednul, ale z uvedenych prispevku i jinde ve foru, neumim stale vydedukovat odpoved. Mam 3lete rostlinky neopadaveho ptaciho zobu. Sazel jsem v rijnu s balem z kvetinacku. Puda je spis mizerna - tak 15 cm zemina (nedokazu posoudit jake kvality) a pak jil. Mozna jsem je dal az moc k sobe (asi tak 35 cm rozestup). Roslinky se meli cile k svetu a zdalo se mi, ze az do konce listopadu rostou - ted maji tak 30 - 40 cm.

Dva dotazy:

1) V jake vysce, jakym zpusobem a kdy priblizne bych to mel ted na jare zastipnout? Jako kazdy chci mit husty plot a co nejrychleji :-)

2) Od kdy, do kdy, jak casto a cim nejlepe prihnojovat? Nekdo mi doporucoval cererit nekdo jakysi kristalon (ale toho je nekolik druhu).  Lze totez hnojivo pouzit i na buxus?

Dekuji za jasnou odpoved pro uplneho zacatecnika

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.150 (?), 26.4.2009 10:33

Trošku to povytáhnu, nějak to zapadá a mě by to také velmi zajímalo.

Mějte se

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.164 (?), 26.4.2009 12:01

My sadili podzim 07. Rozpon 30cm. Zastrihl jsem koreny i vetvicky na konecnych cca 15-20cm. Hnojim 1x14 dnu Kristalonem na okrasne dreviny a pozdeji Kristalon podzim. Strihal jsem kazdou vetvicku vzdy za tretim listkem z duvodu zahusteni, jak zde bylo razeno i kdyz nam to bylo lito (take chceme aby rychle vyrostl ale..) a opravdu je krasne husty. Rostl jak blazen, nekdy kdyz nebyl cas tak i 0,5m slahouny nebyly problem. Tento rok jiz ho pustim vice - nebudu tak zastrihavat. Hnojit ho budu stale 1x14dnu dokud nedosahnem pozadovane vysky, pak uz jen na jare a podzim. Podle minulorocniho rustu a to byl teprve prvni rok po zasazeni, ocekavam letosni vysku vice jak 1,5m (pred zimou jsme skoncili na 0,75m). Pristrihovat budem uz jen do tvaru. Jinak mam kapenkovou zavlahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 193.115 (?), 7.5.2009 4:22

Díky za podrobnou radu k pěstování, určitě ji zkusíme. Jen máme jeden dotaz : Myslíte, že je možné zasadit rostlinky i do půdy kde byl živý plot z letitých nevzhledných a různě zastřihovaných smrků? Tedy do půdy kyselé a do polostínu. Díky za radu. DK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 43.164 (?), 7.5.2009 20:26

Tak tohle Vam ja neporadim. Od posledniho prispevku uy mame slahounz 50cm - ptaci zob tento rok roste jako blazen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika