ptačí zob



host - 160.101 (?)
6.6.2007 9:33

Dobrý den. Sice nevím jak se tento škůdce jmenuje, ale už několik let při jeho výskytu provádím postřik insekticidem Karate. V této oblasti bych radu také velice uvítal.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 152.242 (?), 31.5.2007 20:23
Prosím o radu čím ošetřit živý plot z ptačího zobu, který je napaden očividně nějakým cizopasníkem. Lístky na keři jsou stočeny do trubičky a když se lístek rozbalí , tak jsou vidět nahnědlí ,velmi malí , cizopasníci. Vypadá to jako mšice, jenže mnohem, mnohem menší. Za léta co tyto keře doma mám se mi to dosud nestalo. Děkuji za případnou zkušennost, či radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 160.101 (?), 6.6.2007 9:33

Dobrý den. Sice nevím jak se tento škůdce jmenuje, ale už několik let při jeho výskytu provádím postřik insekticidem Karate. V této oblasti bych radu také velice uvítal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.130 (?), 16.6.2009 21:33

Dobrý den, také bych uvítala radu, jak se s tímto škůdcem vypořádat. Máme ptačí zob vysoký 2 m 30cm a letos poprvé se na jednom místě (asi 2 keře) objevil problém - listy jsou načernalé, stočené a po určité době opadaly, takže je keř holý jako v zimě. Může mi někdo poradit jak ho zachránit? Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.228 (?), 23.8.2010 14:43
Dobrý den, mám nejspíš podobný nebo stejný problém jako v předešlé reakci... mám ptačí zob vysazený tři roky a letos mi začal odcházet jeden keř po druhém. Nejprve začaly listy černat, potom opadaly a keř vypadal, jako by uschnul... mylsela jsme, že to je mravencema, protože jsem je atm občas viděla, ale celé léto jsem to proti mravencům ošetřovala a stejně vždy keř opadal. Vždy jeden... potom vedle a tak dále. Už mám místo v plotě tak 1, 5 holé. Nevím, co s tím, prosím o radu... DĚKUJI.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 177.17 (?), 25.8.2010 8:49
Podla opisu sa jedna o masivne napadnutie voskami.Mravce sa zivia sladkymi vyluckami vosiek.Odporucam postrek pripravkom Pirimor, Karate,Decis a intenzivnu zavlahu, to je asi 10l vody denne pre napadnutu rastlinu aby sa podporil rast novych listov.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.30 (?), 11.3.2007 10:23
Je Ptačí zob jedovatý?Myslím bobule,které jsou po odkvětu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.162 (?), 30.3.2007 12:56
je
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.206 (?), 14.4.2007 16:20
Ptačí zob rozhodně není jedovatý! Proto už ten název ptačí zob, je to častá potrava pro ptáky. Vím to jistě, rostliny jsou mé zaměstnání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.205 (?), 2.5.2007 13:42

Dobrý den,

pro hosta, který se domnívá, že ptačí zob není jedovatý. Samozřejmně , že jedovaté jsou pouze plody a pouze pro lidi (odtud i název).  Pokud jsou rostliny  Vašim zaměstnáním, určitě si snadno najdete pramen (Kare Hieke : Praktická dendrologie II.díl)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 22.77 (?), 8.5.2007 21:35
Dobrý den! Poradíte mi prosím někdo, do jaké vzdálenosti sázet ptačí zob na živý plot? Bude lemovat plot mezi námi a sousedy - jak daleko od plotu, jak daleko rostlinky od sebe? Chci ho dát co nejblíže k plotu, aby nám neubíral naši malou zahrádku. Děkuji za radu!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika