Přežijí ohořelé túje?



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.250 (?)
14.4.2017 20:38
K tomuto vláknu - ak môžem podotknúť - zadávateľka sa pýtala len na tuje, neriešila nič iné. K tomu: podľa mňa sú tie tuje nenávratne zničené, bude treba začať zgruntu odznova. K tomu ako sa vyvinula debata neskôr: každý má právo na svoj názor, ale nemal by ho nasilu a aj za cenu invektív vnucovať oponentovi. Pridám svoj názor aj ja - vo forme citátu z biblie, ktorý mi (v týchto dňoch tak trochu aktuálne) prišiel na um pri čítaní niektorých príspevkov (foto). Inak, každé vlákno má svoju životnosť a raz príde čas kedy je lepšie nechať ho zomrieť. IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 75.118 (?), 14.4.2017 16:15

Ne falešný soucit s paní, která nemá dost rozumu (to nemusí souviset s věkem) nebo ohleduplnosti

 Tedy Daníku vy jste ale nadřazenec, ale máte to jen z nezkušenosti a nízkého z věku.

Nevím kolik Vám je, ale přesto, že píšete, že zkušenosti máte, mluvíte jak 20tiletý fracek od počítače a mobilu. Až Vám bude 80, budete se belhat s hůlkou po dvorku a budete rád, že si dojdete na, víte kam a nebudete rozumět světu, který bude zase úplně jinde, než je ten dnešní pro staré lidi a stejně vzdálený bude pro Vás, tak bude nejlepší, až vytopíte například, říkám například sousedy s jejich bytem za ne pět ale už 20 mega, přecpaný technologiemi, přijde nabušený soused v kvádru a řekne Vám:

" Hele vole, demogracie je o odpovědnosti, dědku, vytopils mi superbyt a zaplatíš. Že jseš starej, nemocnej, poloslepej s blbým důchodem a nemáš škváru mně nezajímá, tak pujdeš k soudu a pak do lochu, seberou ti všechno až na povinný minimum a ty budeš žrát do smrti chleba s hořčicí a pít vodu. Nebo zavolej mladejm, a´t prodaj káru a ať to zatáhnou, nebo uvidíš.. Protože já na to mám právo, tys mi ublížil na majetku a budeš cálovat."

 Daníku, takovýchto vztahů se většina z nás nechce dožít i když jsou dle litery zákona. Oháníte se tím, jak Vy byste to za svoji matku zatáhl. Co když ta stará babka nemá nikoho, nebo už je trochu mešuge apod.? Koho poženete pro krejcar přes strniště?

Vemte rozum do hrsti, jde jen o 42 kytek, který si soused, i když nas..ej koupí v každým OBI a dva víkendy práce a ne o vztahy mezi lidmi. Lidmi, to je takovej živočišnej druh, který má vidět víc, než zákon a prachy. Třeba bude lepší když se poškozenej za paní vydá a řekne jí, že se to holt stalo a nedá se odestát a prohlásí to za uzavřené. nebo jak jsem psal výše, ví, že má hodného syna a požádá ho o alespoň peníze na nákup kytek a že práci už si udělá.

To není falešný soucit, a pán (paní) s ohořelou zdí bude líp usínat, i když na sekretáři nebude ležet 20 fialovejch bankovek

  Co Vy na to Daníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 14.4.2017 19:47

Celou dobu se vám snažíme vysvětlit, že tady nejde "o pár blbejch kytek", ale o to, že mohli uhořet lidé (nebylo by to při vypalování poprvé), vyhořet dům. Ale vy to nechcete slyšet, pořád si melete to svoje a urážíte ostatní, kteří vám neřekli nic špatného. Tak si poslužte, anonymní hrdino... Kdyžtak si to přečtěte znovu a řekněte, co konkrétně vás tak namíchlo?

A co se týká problémů se starými lidmi, obávám se, že toho.. bohužel.. vím mnohem víc než vy. A už mě ušetřete dalších výpadů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 14.4.2017 22:13

75.118 -díky podobným názorům to v této zemi vypadá právě tak, jak to vypadá.Nulová zodpovědnost za téměř cokoliv.

Daník to napsal velice slušně, logicky a ohleduplně.A pokud jsem rád, že se dojdu sám víteco, tak rozhodně nezapaluji žádné porosty staré trávy.A že mi trochu šibe v hlavě? Tak to mě rozhodně neopravňuje kohokoliv ohrozit svou hloupostí.

Jestlipak se stará paní přišla sousedům alespoň omluvit, co myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.4.2017 12:52

   Díky podobným názorům to v této zemi vypadá právě tak, jak to vypadá. Homo hominis lupus. Mladí v podnikatelském baroku, staří v domovech důchodců.
    Předpokládám, že obě sousedky se znají déle než týden či měsíc. Pokud dobrému člověku, odpustím, že mi nechtěně ublížil a pomohu mu, mám do konce života dobrého souseda a přítele.
    Jestli se už dřív opakovaně projevilo, že je to hajzl, pak podaná ruka nic neřeší. V tom případě postupujme podle práva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.80 (?), 15.4.2017 13:01

Mudre slova, pane Vysloužil. Bez ironie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 229.128 (?), 14.4.2017 10:12

Vracím se k základní otázce: z jedné fotky a stručného popisu stavu je těžké si tipnout, zda přežijí či ne.

Zatím bych je nezatracoval a dal bych jim šanci. Důkladná zálivka s přihnojením a nějakým "aktivátorem (např. bioalgeen apod.); může se stát, že během pár týdnů začnou rašit spící pupeny z kmínku a spodních částí větviček...

Pokud bych však spěchal na pěkný živý plot, jednal bych rychle, dokud jsou k mání ještě balové tůje z volné půdy, kontejnerované bývají (při stejné velkosti) dražší. (A když tůje, pak asi jedině odrůdu Smaragd).

Ovšem, zvážil bych ještě jinou variantu, než jsou tůje. Smíšený kvetoucí živý plot, stříhaný či nestříhaný, atd. záleží i na tom, kolik máte místa...

Josef. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 14.4.2017 22:33

Souhlas s Josefem. Pro pohledově exponovanou partii bych nakoupil pár balových tůjí a buď je nasázel přímo na místo a nebo bych je zaškolkoval pro výsadbu pozdější.

Jinak nejrychlejší obnova by asi byla pomocí popnutí rdesnem baldžuánským. Nejčastěji se s ním setkáte při použití na protihlukové zelené zástěny, kdy se udělá řídká drátěnka, která je už druhým rokem popnutá tak hustě, že v následujících letech se už jen odstraňuje přebytečná biomasa. Vy ale nemusíte dělat drátěnku, ale jako nosnou konstrukci využijete torza tůjí.

Obecně však tůje jsou z oblastí, kde jsou cyklicky porosty "zmlazovány" požáry. K tomu má borka s pryskyřice v ní tu vlastnost, že při odhořívání drobných větviček na těch kosterních napění a zuhelnatí k vytvoření tepelně-izolační krusty. Protože adventivní pupeny jsou pod touto krustou, po čase se torza začnou zelenat. Nevím však, jestli tazatelka bude mít psychickou odvahu tak dlouho čekat a dívat se na "plaňkový" háj.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.250 (?), 14.4.2017 20:38
K tomuto vláknu - ak môžem podotknúť - zadávateľka sa pýtala len na tuje, neriešila nič iné. K tomu: podľa mňa sú tie tuje nenávratne zničené, bude treba začať zgruntu odznova. K tomu ako sa vyvinula debata neskôr: každý má právo na svoj názor, ale nemal by ho nasilu a aj za cenu invektív vnucovať oponentovi. Pridám svoj názor aj ja - vo forme citátu z biblie, ktorý mi (v týchto dňoch tak trochu aktuálne) prišiel na um pri čítaní niektorých príspevkov (foto). Inak, každé vlákno má svoju životnosť a raz príde čas kedy je lepšie nechať ho zomrieť. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika