Oddělení tůji od trávníku



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
10.4.2017 11:29

Za posledních 15 let jsem nic jednoduššího, funkčního, neobjevil. Úplně nejlepší je chodníček mezi keři a trávou. Jestli do toho můžete pustit větší peníze, podívejte se na nabídku programu "tvář dřeva".

Kůra se musí nejpozději každé dva roky doplňovat (kačírek je napořád), ale vypadá pod thujemi lépe a dobře v ní mizí opad z thůjí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

JakubJakub - (7) - 92.43 (?), 10.4.2017 10:43, zobrazeno: 5985x

Budu zakládat nový trávník a v hranici zahrady chci zasadit živý plot z tůjí. Mám k tomu dva dotazy.

1. Pod tůje chci nasypat nějaký materiál, aby pod nimi nerostla tráva. Když nebudeme brát v úvahu estickou záležitost, je vhodnější zvolit mulčovací kůru nebo kačírek?

2. Jak způsobem oddělit prostor, kde bude nasypán kačírek/kůra od trávníku? Je nutné zabetonovávat obrubníky nebo je nějaký jednodušší vhodnější způsob.

Děkuji vám za rady. Jakub

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.198 (?), 10.4.2017 11:23

Dobrý den.

Zkuste skrytý obrubník, nebo palisády. Zkuste navštívit případně nějaký hobby market a inspirovat se.

Možnosti jsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 10.4.2017 11:29

Za posledních 15 let jsem nic jednoduššího, funkčního, neobjevil. Úplně nejlepší je chodníček mezi keři a trávou. Jestli do toho můžete pustit větší peníze, podívejte se na nabídku programu "tvář dřeva".

Kůra se musí nejpozději každé dva roky doplňovat (kačírek je napořád), ale vypadá pod thujemi lépe a dobře v ní mizí opad z thůjí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.227 (?), 10.4.2017 11:43

Spíš textilii a kůru (dosypává se), z kačírku by se vám špatně vybíraly suché větvičky a různé smetí.          

K oddělení trávy stačí zapustit pás plastového obrubníku, který prodávají v roličkách cca po 9 bm. Zabrání prorůstání trávy.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 10.4.2017 12:40

Tak jednu, max dvě sezóny. Už jsem to všechno vyházel.

Nyní řeším situaci tak, že všechny přechody mezi kůrou a trávou při každém jarním doplňování kůry vyrýpnu do hloubky a zasypu mulčem. A šetřím na betonové palisády (je toho hezkých několik set metrů). A k palisádám je nutné (pro dobré sekání) ještě použít "trávníkovou přídlažbu".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.227 (?), 10.4.2017 19:24

Beny, mám ten nejobyčejnější zelený plastový (zapuštěný v zemi) kolem záhonů s keři a trvalkami od dubna 2008. Trochu má polámanou hranu nahoře, ale to vůbec nevadí, stejně je to není vidět - hlavně, že neprorůstá tráva (a pokud někde psineček výběžkatý přeleze vrchem, lehce se zlikviduje).           Lída.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 208.55 (?), 10.4.2017 20:43

Tak já vám nevím, jestli píšeme o tomtéž, ale moje skušenost s tujkami je taková, že při dostatečně husté zásadbě se trávě nedaří pod stromky za A-málo světla, za B-opadávající suché jehličí má jiné mikroklima než tráva žádá, a... jen na okraj - máme to bez ohrádek, takže snadno obsekatelné sekačkou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 10.4.2017 21:39

Lído, právě ten zelený mě tráva začala přerůstat již druhou sezónu. Ještě chvíli jsem se to snažil udržovat postřiky chemií, ale pak jsem to vzdal a přešel na rýpání. Může ale zatím být vliv závlah...

Záleží na tom, jak široký pás mulče kolem thují chcete udržovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika