Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Celkem náhodou jsem narazil na diskuzi o řízkování ptačího zobu. I když už se tato odehrála v minulém roce, rád bych jen pro zajímavost uvedl svoji zkušennost . Řízky ptačího zobu na živý plot jsem si dovezl před mnoho léty od kamaráda z Německa, jen tak v igelitovém sáčku. Udělali jsme to tak., že když  on stříhal svůj živý plot, vybrali jsme z odpadu neovadlé větvičky, dali jsme je do sáčku z vodou a já jsem je pak až za několik dnů doma sázel. Rovnou do zkypřelé půdy v místech, kde měl živý plot stát. Všechno zakořenilo a od té doby z tohoto základu jsem již vypěstoval desítky běžných mětrů živého plotu u mne a u dcery. Dnes to dělám tak, že po stříhání plotu někdy počátkem června vyberu ty nejlepší větvičky, zastřihnu je na délku asi 20 cm , odtrhnu spodní přebytečné lístky , aby stonek byl asi 8 cm bez lístků a zastrkám je hustě do zahradního truhlíku ve kterém je směs normální zahradní zeminy s trochou písku. Pak truhlík umístím na zastíněné místo a starám se především jen o občasnou zálivku. Do podzimu řízky vždy bezpečně  zakoření a já je pak  někdy na přelomu září a října přesázím na místo určení. Nestalo se mi doposud, že by něco selhalo.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika