Skušenosti s hlinito-jílovitou půdou



host - 161.15 (?)
2.9.2011 11:50
Myslíte že je to tím? Přece křemičitý písek je stejně tak ostrý jako perlit...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 2.9.2011 19:03

A cáfryš, pravda pravdoucí, to jsem v té rychlosti nějak ujel . Takže se omlouvám a opravuji : 2 ary je samozřejmě 20 x 10 m = 200 m2, při hloubce 30 cm je kubatura 200 x 0,3 = 60m3. A v tom 10 % perlitu činí 6 m3. Tedy polovina toho co jsem mylně uvedl výše. Ale stejně, dva - tři pytle jsou někde úplně jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.60 (?), 4.9.2011 9:36

mozno kultivovat len v mieste zasadenia rastlin a burina nech sa trapi so zlou podou. Naklady pojdu prudko dole.Bude stacit menej perlitu aj kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.58 (?), 12.9.2011 16:05

A nevíte, prosím, někdo, zda jílovítá půda je spíše vápenitá nebo neutrální? Předpokládám, že kyselá rozhodně není že? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 12.9.2011 18:25

Úplně na 100 % to není. Záleží na tom, o jaký jíl se jedná. Jsou také křemičité jíly, které jsou kyselé. Pokud ale máte v okolí vápenec, je to jasné. Zásaditý jíl se bude se také vyskytovat s jílovci, slínovci, opukou. V případě pískovců, ale jíl může být zásaditý nebo kyselý. K hrubé orientaci slouží soupravy na určování pH a rostliny, které se na dané půdě vyskytují (vápnostřežné x vápnomilné). Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 1.9.2011 18:42

Pokud máte přístup k hnoji a nemáte kompost, něco je špatně.

Nezoufejte. Necháte-li hromadu hnoje 3 roky na místě, přemění se v substrát velmi podobný kompostu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 2.9.2011 11:29
Podle mých zkušeností perlit (agroperlit) poškozuje některým mladým okrasným rostlinám kořínky.Asi jsou citlivé na drobné, ostré výstupky.Zdůrazňuju, že jen některým.Zda poškozuje i zeleninu to netuším.Právě proto bych vylepšil půdu raději pískem.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.15 (?), 2.9.2011 11:50
Myslíte že je to tím? Přece křemičitý písek je stejně tak ostrý jako perlit...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 2.9.2011 12:05
S perlitem se na koříncích u některých druhů tvoří jakoby malé, hojivé hálky.S pískem jsem nic takového nepozoroval.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 2.9.2011 17:10

Mám stejnou půdu, jako píše pán výše - tu cihlářskou  repektive jíl s kamením. První roky pokusů o výsadbu zeleniny byly utrpením. Letos je první rok, kdy jsem zaznamenala významné zlepšení. A to díky snad tunám koňského hnoje, co jsme tam za 5 let navozili. Mám naštěstí skvělého souseda, chovatele koní, který mi skvělý bio hnůj nechává, tedy část své produkce. Každý podzim záhony pokryjeme 20cm vrstvou slamnatého, rok, dva, uleželého hnoje a zaoráme. Letos poprvé byla při vyorávání brambor vidět místa, která se opravdu rozpadala. To jsem tady viděla poprvé a kvičela jsem nadšením jak podsvinče  doteď totiž většinu kytek sadím ne pomocí rýče, ale krumpáče a musím komplet celou zeminu pod kytky vyměňovat. Teď už za svůj kompost - jak píše tuším pan Vysloužil - 6let uleželý koňský hnůj je už prostě krásná kompostovka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 211.181 (?), 30.5.2012 18:33

Písek, to je ono, ale kde ho sehnat. Zatím jsem slyšela, že se dá koupit jen stavební a to to mohu rovnou vybetonovat a nějaký potok nebo říčku s pískem po ruce nemám. Tak kde seženu říční písek? Poraďte, prosím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika