Zprovoznění ruční pumpy Sigma Standart T



host - 91.21 (?)
28.11.2009 9:18

Máte pracovní válec? V podstatě tyto pumpy mají dva typy válců, menší a větší.Dále táhlo se používá délky 3-5m, obojí podle hloubky.Ve Vašem případě může být táhlo co nejkratší a to pod deskou studny tak aby nezamrzl válec, chcete-li pumpovat přes zimu což je výhoda této pumpy pominem-li složitější montáž.Ostatní pumpy které mají vodu v tělese musíte na zimu vypustit, je-li to na chatě či chalupě jednou zapomenete a je vystaráno!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Vaclav.III - (27) - 207.2 (?), 19.11.2009 20:30, zobrazeno: 56312x

Lidé dobří, poraďte prosím laikovi jak správně zprovoznit pumpu. Koupil jsem starší na inzerát a teď si nejsem jist, jak na to. Zatím jsem našel poněkud rozporuplné informace, takže nevím, je-li pro sací hloubku ca. 4 m nutný ten tzv. pracovní válec a pakliže ano, jak se napojuje? Budu muset prodloužit (navařit?) tu vyčnívající kulatinu a na konci bude co? Kde má být správně válec umístěn, hned za sacím košem (v co největší hloubce)? Jaký válec použít, raději větší průměr? Ta stávající trubka je provrtaná, údajně kvúli zámrzu vody a to ta dírka jako nevadí při čerpání? A co může být na té pumpě opotřebované, má to cenu rozebírat, nebo se to projeví až při čerpání? Předem děkuju za ochotu!

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 46.230 (?), 27.11.2009 18:43

Pracovní válec je nejdůležitější součástí pumpy. Uvnitř něj je píst a zpětná klapka, píst je spojen prostřednictvím dlouhého táhla s pákou na tělese pumpy. Táhlo vede uvnitř trubky. Pro hloubku studny 4m se mi tato pumpa zdá zbytečně velká a navíc má komplikovanější montáž. Více se mi líbí menší pumpy NP75 nebo NP90, které mají stejný (nebo větší) průtok a pracovní válec mají v přímo v těle, takže stačí jen trubka a sací koš.

Dírka je tam proto, aby voda v zimě nezůstala v těle pumpy a nezamrzla. Při čerpání nevadí, neboť vody, která z ní vyteče je mnohem méně než vody, kterou pumpa vytlačí až do výtokového hrdla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vaclav.III - (27) - 207.2 (?), 27.11.2009 21:51

Děkuji za odpověď. Ještě bych potřeboval vědět do jaké hloubky umístiti onen pracválec - jestli až na konec trubky, tedy až ke dnu studny a jakým způsobem se propojuje táhlo s válcem resp. s pístem? Je zapotřebí ještě něčeho jiného ke zprovoznění, sací koš nebo tak něco?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 46.230 (?), 28.11.2009 8:57

Obrázek, který vše vysvětlí: http://www.pumpa.cz/cz/5-rucni-pumpa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.21 (?), 28.11.2009 9:18

Máte pracovní válec? V podstatě tyto pumpy mají dva typy válců, menší a větší.Dále táhlo se používá délky 3-5m, obojí podle hloubky.Ve Vašem případě může být táhlo co nejkratší a to pod deskou studny tak aby nezamrzl válec, chcete-li pumpovat přes zimu což je výhoda této pumpy pominem-li složitější montáž.Ostatní pumpy které mají vodu v tělese musíte na zimu vypustit, je-li to na chatě či chalupě jednou zapomenete a je vystaráno!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vaclav.III - (27) - 207.2 (?), 28.11.2009 20:06

Za reakce i obrázek děkuji, ale stejně nevím, kam ten válec teda umístit. Studna je 3,2 m hluboká a je v ní ca. metr vody. Bude tedy stačit třeba jen půl metru pod desku studny - opravdu nezamrzne? A to "Odvodnění" z obrázku nahrazuje tu dírku v trubce, nebo to tam musí být tak jako tak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 128.44 (?), 29.11.2009 7:45

Pro jistitu bych dal valec metr pod desku. Vsechna voda v pumpe az tesne nad valec musi vytect, jinak prece zmrzne, snad to chapete. Valec zustava zavodneny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 128.44 (?), 28.11.2009 13:26

Podle obrazku to vypada, ze jste koupil jen kus pumpy. Ten pracovni valec je vlastni cerpadlo, bez nej mate jen litinovou ozdobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 29.11.2009 9:40

Ano, máte tam jen fotku kusu roury, kterou by měla proudit voda nahoru a táhlo k pístu, ale válec s pístem na fotce není. A jestli je něco špatně, tak je to nejspíš ve válci nebo v pístu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.162 (?), 27.5.2010 14:55

lidičky dobry den mám skoro stejny problem jako kolega jsem uplný laik a na zahradě mi zutala hodně stará pumpa taková ta klasicka 20 se nepoužívala a ja bych jí těd rád zprovoznil pákou pumpuju ale voda neteče slyšel jsem, že je vevnitr jakysi koženy plášť který se potřebuje roztáhnout vodou poradtě jak na to moc děkuji jenda z prahy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika