Zakopání plastových nádrží na vodu



host - 176.161 (?)
9.6.2017 14:53

plechový kýbl??)))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 187.53 (?), 20.4.2011 7:09

zdravím,

jde mi právě o to sítko v okapovém svodu, zajímalo by mě jak na tom bude nádrž cca po roce dvou. nemáte obavy? ale koukám že máte nějaký profi systém na hadici, žádný homemade. jak je tam vyřešen přepad? zatím jste spokojen?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 222.195 (?), 18.9.2018 12:19

Není 1000 litrů dneska málo? Vzhledem k těm suchům a vzrůstajícím zákazům používání obecní vody na zahradu? My máme 1500 l a letos jen tak tak. Ale zase je super, že to před dvěma lety manžela napadlo. My ještě museli respektovat podmáčené podloží, takže máme tu nádrž na dešťovou vodu od envipur. To už bychom sami nezakopali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.4 (?), 26.5.2017 11:33

Zdravím.

Vytahuju tuto starší diskuzi, protože mě ta myšlenka zakopat IBC kontejnery dost zaujala. Mám momentálně tři neumístěné na konečně stanoviště. Dva jsou položené vedle, plní se zároveň, ale chceme to trochu upravit. A možnost zakopat je by u nás byla velmi praktická, místo by bylo na všechny tři a ještě by se dal využít prostor nad nimi, kterého jinak moc nemáme.

Máte je někdo zakopané? Pokud se ozvou původní přispěvatelé, byla bych ráda. Zvažujeme ne přímé zalití betonem, ale obestavění tenkým ztraceným bedněním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 26.5.2017 13:13

Možná je to mimo, ale mám IBC v zemi asi ze 4/5, tak, aby při naplnění voda z dešť. svodu mohla odtéci přepadem pryč. Zespodu je uložený na pískové vrstvě pro vyrovnání, od základu domu není nic, na zbylých svislých stěnách je na rámu pozink. plech. Venkovní část je pokrytá prkny.Funguje takhle přes 15 let bez nějakého obetonování, jen ta prkna se musí občas vyměnit. voda zůstává uvnitř i přes zimu, i když letos byl led přes 5cm.

Zakopaná plastová nádrž na vodu
Zakopaná plastová nádrž na vodu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.1 (?), 26.5.2017 13:22

Mám také jednu v zemi. Pokud ji máte včetně té kovové konstukce, tak ji ani nemusíte obbetonovat.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.4 (?), 26.5.2017 21:04

To neúplné zakopání je taky zajímavé k přemýšlení, hm, přepad máme teď řešený dobře, ale když to bude v zemi, tak budeme muset najít jinou cestu. Díky za inspiraci.

Ráda bych dala všechny tři vedle sebe, úplně něbo částečně do země. Na ně půjde nějaká dřevěná pochozí podlážka - je to takový ten kout určený na stůl na přesazování, skladování kvěčináčů a pod. Nebude to zatíženo moc a trvale. Momentálně jsou položené vedle sebe na zemi, propojené spodem, což zabírá dost místa jak z pracovní plochy, tak z budoucí pobytové "terasy".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 214.22 (?), 26.5.2017 21:12
Mám jeden ibc v zemi s pozink kleci, žádný beton. Nahoře polystyrén 10 cm, na něm desky 2,5 cm, folie a hlína 20-30cm. Když tam bude ještě podlážka, tak bych už nic neřešil. J
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 201.155 (?), 9.6.2017 14:45

Řeší někdo čerpání vody když je kontejner zakopaný? V případě že není elektrika. Nějaké levné ruční čerpadlo co zloději neukradnou na zahradě co není u domu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.161 (?), 9.6.2017 14:53

plechový kýbl??)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 201.155 (?), 15.6.2017 12:03

Plechový kýbl o průměru 10 cm aby se vešel do 15 cm otvoru? To moc vody nenaberu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika