Vřící voda v čerpadle



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.144 (?)
30.1.2020 8:18

Pokud je to čerpadlo jako na obrázku, jde o Sigma SVA. Je litinové s bronzovými koly. Takže se tam nic nevytaví!?!, jen se vypálí ucpávka. Po takové havárii je nutná repase, kterou, soudě podle příspěvku, autor dotazu nemůže zvládnout. Do servisu čerpadel. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 142.63 (?), 28.1.2020 21:28, zobrazeno: 3069x

Dobrý den.

Mám doma čerpadlo Sigma (např. jako zde) s tlakovou nádobou (Darling). Čerpadlo jelo naprázdno. Když jsem k němu přišel, cítil jsem, jakoby se něco pálilo. Ale motor byl studený a vřelé bylo čerpadlo. Motor se točil, hřídel v čerpadle také, ale čerpadlo nesálo. Bylo vřelé a voda v něm vařila. Povolil jsem šroub pro nalévání (nahoře). Zavčasu jsem si uvědomil, že bych se mohl opařit, tak jsem ho nevyšrouboval a jan povolil - přes povolený šroub unikl tlak.

Máte názor v čem je chyba?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 99.36 (?), 29.1.2020 2:31
To 142.63: čerpadlo nemá ochranu proti chodu na sucho? 1) provoz čerpadla na prázdno = není voda ve zdroji 2) netěsnost na přívodním potrubí k čerpadlu 3) provoz čerpadla do zavřeného výtlaku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 29.1.2020 7:47

Čerpadlo jelo nasucho a začaly se tavit plastové lopatky. Pravděpodobně budou poškozené tak, že budou dělat nějaký malý podtlak (viz. unikající vzduch přes povolený šroub), ale ne tak velký, aby nasálo vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.234 (?), 29.1.2020 8:27

Pod tím odkazem jsem našel toto. Jednostupnova sigma. To si opravdu myslíte ze má plastová kola?Proc radit za každou cenu? V čem je chyba?No třeba v sací koši, vodním sloupci(není voda) v jističi který by v tom případě vypnul, následně jsou zničena bronzová kola, ucpavka atd.Zalezi co vás zajímá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 29.1.2020 8:42

Laskavě ponechte na tazateli, zda moji zkušenost s domácí vodárnou využije nebo ne. Aspoň ho nasměruje správným směrem, protože stejně musí sundat kryt čerpadla, aby zhodnotil velikost poškození. Třeba tam najde natavené plastové lopatky, třeba polámané kovové. Já to nevím, jaký typ tam je z výroby či jaká je historie, zda se třeba někdy neměnily poškozené kovové za nové plastové. Vůbec nechápu vaši agresi. no

A ano, poškozené čerpadlo může být důsledek toho, že má ucpaný sací koš nebo jiný problém na cestě k čerpadlu, že přišlo o vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.195 (?), 29.1.2020 9:33

pokud si na to troufate a mate vybaveni tak cerpadlo rozebrat mozna se da jeste zachranit kdyz ho date do opravy tak s nejvetsi pravdepodobnosti ho vymeni za nove zjistit pricinu proc nesalo vodu ucpane sani, zamrzla saci trubka.utrzene vrtulky cizi predmet v cerpadle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 71.31 (?), 29.1.2020 20:59

Čerpadlá SIGMA (ako na obrázku) majú lamely z mosadze. Rozobrať čerpadlo sigma ktoré bolo niekoľko rokov v prevádzke bez predstavy ako na to vôbec nie je jednoduché. Ak s tým nemáte skúsenosti tak to nerobte. Vo veľa prípadoch treba sacie a výtlačné telesá oddelovať za tepla.

Poškodené môžu byť obežné kolesá (lamely). Alebo hriadeľ. V podstate v tomto čerpadle nie sú iné pohyblivé súčiastky. Je tam jedno ložisko, ale je vylúčené aby pri poruche zohrialo vodu na bod varu. Je mimo sacích telies.

Ešte ma napadá, že môže byť veľmi dotiahnutá upchávka lojovej šnúry a to môže generovať veľké teplo. Treba vybrať všetkých 5 šnúr, a vymeniť za nové. A hlavne ich po výmene doťahovať s citom!

Dajte túto poruchu posúdiť niekomu, kto tomu rozumie. To bude asi najlepšie.

           s pozdravom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.144 (?), 30.1.2020 8:18

Pokud je to čerpadlo jako na obrázku, jde o Sigma SVA. Je litinové s bronzovými koly. Takže se tam nic nevytaví!?!, jen se vypálí ucpávka. Po takové havárii je nutná repase, kterou, soudě podle příspěvku, autor dotazu nemůže zvládnout. Do servisu čerpadel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 71.31 (?), 30.1.2020 18:13

Obežné kolesá (lamely) na čerpadlá SIGMA sva sa vyrábajú z mosadze. Nie z bronzu. Ale to nie je predmet tejto diskusie...

           s pozdravom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika